Świdnica: Dzieci za darmo mogą wybrać się do stomatologa

Czytaj dalej
Fot. jarmoluk/Pixabay
Marek Białowąs

Świdnica: Dzieci za darmo mogą wybrać się do stomatologa

Marek Białowąs

Rodzice dzieci z terenu całej gminy mogą za darmo zadbać o zdrowie swoich pociech. To akcja finansowana z budżetu samorządu.

Gmina już szósty rok realizuje program darmowego lakowania zębów u dzieci i młodzieży. Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Lakowanie zębów to zabieg profilaktyczny, polegający na wypełnianiu bruzd zębów lakiem szczelinowym. Nie należy mylić lakowania z lakierowaniem i lapisowaniem.

Lakierowanie zębów to zabieg polegający na pokryciu zębów cienką warstwą preparatu zawierającą związek fluoru w celu ich wzmocnienia, natomiast lapisowanie to zabieg impregnacji tkanki próchniczej za pomocą azotanu srebra.

Do udziału w programie są zaproszone wszystkie dzieci zameldowane na stałe w gminie Świdnica i które mają ukończone siedem lat. Program w całości jest finansowany z budżetu gminy Świdnica.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny (nr tel. 605 54 88 11) lub osobisty (hala sportowa Świdniczanka w Świdnicy) z lekarzem stomatologiem – Beatą Wojtków w kwestii ustalenia terminu lakowania zębów w ramach programu.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.