Świebodzin: Dawnych zdjęć czar, prawda? To miasto mogło się podobać

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Marka Wojdana
(red.)

Świebodzin: Dawnych zdjęć czar, prawda? To miasto mogło się podobać

(red.)

Przedwojenne miasto zachwyca. Widokówki z tamtych lat publikujemy dzięki uprzejmości Marka Wojdana, który w swoich zbiorze ma ich kilkaset.

Nie ulega wątpliwości, że miasto było jednym z ładniejszych na tym terenie. Świebodzin uniknął zniszczeń w czasie wojny, jedynie w centrum Sowieci sukcesywnie wypalali budynki. Wielu z nas nie ma wiedzy, jak wyglądało codzienne życie 50, 100 lat temu w naszych miastach. A to bardzo ciekawe. Stare zdjęcia, pocztówki uzupełniają lukę w naszej wiedzy.

Prezentowaliśmy już wielokrotnie na naszych łamach m.in. dzięki udostępnianiu ich nam przez Marka Wojdana ze Świebodzina, Jerzego Szymczaka z Krosna czy Stefana Pilaczyńskiego z Gubina. Dziękujemy i prosimy o jeszcze. Zwracamy się też z apelem do wszystkich Czytelników o przy- syłanie nam starych zdjęć, pocztówek drogą mailową lub tradycyjną pocztą. Można też je przynieść do redakcji. Zeskanu-jemy je i zaraz oddamy z powrotem. Dzięki temu będziemy mogli publikować w gazecie cykle starych fotografii i przeniesiemy się w czasie.

Zdjęcia, pocztówki przesyłajcie: [email protected] lub Redakcja „GL” al. Niepodległości 25, 65-042 Zielona Góra.

(red.)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.