"Świeć się z Energą". Sprzęt AGD trafił do świetlic wiejskich z terenu gminy Świebodzin

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

"Świeć się z Energą". Sprzęt AGD trafił do świetlic wiejskich z terenu gminy Świebodzin

Alicja Kucharska

W środę (16 marca) w świetlicy wiejskiej w Chociulach odbyła się uroczystość przekazania nagród za udział w konkursie „Świeć się z Energą” organizowanym przez Grupę Energa. Świebodzin został wybrany najpiękniej rozświetloną miejscowością w województwie lubuskim i wywalczył energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych. Nowoczesne urządzenia zostały przekazane na cele dobroczynne. Odebrali je przedstawiciele świetlic wiejskich z terenu gminy Świebodzin.

Plebiscyt „Świeć się” jest corocznym przedsięwzięciem ogólnopolskim, w trakcie którego Polacy głosują na najpiękniej udekorowane światłem miejsca w kraju. Ta edycja była już 7. odsłoną konkursu na najbardziej efektowną dekorację świąteczną, w której padła rekordowa pula nagród dla miast ufundowanych przez Energa SA oraz Energa Oświetlenie. Miała wartość 200 tysięcy złotych. Zwycięzca otrzymał urządzenia o wartości 50 tys. zł, a finaliści na szczeblu wojewódzkim otrzymali sprzęt wart 10 tysięcy – do tego grona należał Świebodzin, który pokonał konkurentów z naszego województwa, a w części ogólnopolskiej wywalczył 6. miejsce. Jak podkreśliły przedstawicielki Grupy Energa SA, Edyta Sawicka i Karolina Pęchorzewska szóste miejsce to bardzo dobry wynik, zważywszy na fakt, że w plebiscycie wzięło udział 222 miejscowości z całej Polski.

Burmistrz Dariusz Bekisz podjął decyzję, że sprzęt AGD, o wartości 10 tys. zł trafi do świetlic wiejskich. Po losowaniu, nowoczesna lodówka trafiła do sołectw Rozłogi, Chociule i Grodziszcze, natomiast roboty planetarne do Lubogóry i Nowego Dworku. Wszystkie sołectwa otrzymają czajniki oraz termosy.

Przedstawiciele świetlic wiejskich, odbierający nagrody podkreślali, że sprzętu nigdy za wiele i z pewnością przyda się przy organizacji wiejskich imprez. – Mieliśmy w planach kupno drugiej lodówki na potrzeby świetlicy, więc można powiedzieć, że ta spadła nam z nieba. Posłuży dzieciom i młodzieży podczas warsztatów kulinarnych, a i panie z Koła Gospodyń Wiejskich chętnie z niej skorzystają przygotowując poczęstunek na przeróżne imprezy – dodał Ireneusz Woźniak, sołtys Chociul.

Nagrodę odebrał Roman Pacuk, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. – Być może za rok uda nam się zmobilizować jeszcze bardziej i zawalczyć o wyższe miejsce na szczeblu ogólnopolskim. Osobiście uważam, że najpiękniej udekorowane były ulica Piłsudskiego oraz Rondo Solidarności. Już teraz zaczynamy myśleć nad kolejną propozycją dekoracji świątecznych – podsumował R. Pacuk.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.