Świetlica będzie nowym centrum miejscowości

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Świetlica będzie nowym centrum miejscowości

Alicja Kucharska

- Wszystkie grupy chcą działać i w końcu będą miały do tego miejsce - przekonuje sołtys Mostek, Aleksandra Sieradzka

Nowa świetlica wiejska połączona z remizą strażacką jest już gotowa. Dziś zostanie oficjalnie przekazana mieszkańcom. Sołtys Mostek, Aleksandra Sieradzka, zapowiada, że w obiekcie z pewnością będzie działać wiele grup.

- Nowe miejsce pozwoli w pełni rozwijać zamierzone cele. Działać tam będzie koło gospodyń wiejskich. Młode mamy chcą założyć klub aktywnych kobiet, strażacy ochotnicy również deklarują, że po remoncie zaczną prężnie działać - mówi sołtys Aleksandra Sieradzka. - Myślę, że ten budynek stanie się małym centrum naszej miejscowości.

Co ważne, gminie udało się pozyskać dofinansowanie na zakup sprzętu, który pozwoli utworzyć w tym miejscu klub seniora. - Zdobyliśmy niemal 100 tys. zł. Dzięki temu uda się zakupić elementy wyposażenia, m. in. meble czy sprzęt do aktywności fizycznej - mówi wójt Ryszard Skonieczek.

Dzięki remontowi zyskają także strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dotychczas, oprócz garażu na wóz strażacki, mieli do dyspozycji niewielką salkę. - Teraz mniejszą zamieniliśmy na większą - mówi z zadowoleniem komendant OSP, Władysław Stachura.

Wyremontowane mury zdecydowanie pomogą im rozwinąć skrzydła. - Będziemy mieli pomieszczenia tylko dla siebie, na wyłączność. To idealne miejsce na spotkania, zebrania czy szkolenia - mówią strażacy ochotnicy.

Świetlica przeszła nie tylko kapitalny remont, ale została też rozbudowana. Sala główna będzie więc nieco większa. Położenie zmieniły również toalety oraz kotłownia.

W planach jest także zagospodarowanie terenu przy nowej świetlicy. - W pierwszej kolejności chcemy zadbać o nowe nasadzenia, stworzyć zielone zakątki. W planach mamy również wymianę ogrodzenia - podsumowuje sołtys A. Sieradzka. Są także plany by przy świetlicy stanęła wiata rekreacyjna. - Ale wszystko w swoim czasie. Najważniejsze, że wszystkie grupy, które chcą działać, w końcu będą miały do tego miejsce - podkreśla sołtys Mostek.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.