Świetlica będzie wygodniejsza?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

Świetlica będzie wygodniejsza?

Grzegorz Kozakiewicz

Radni podjęli uchwałę o zakupie nieruchomości w Olbrachtowie w gminie Żary. Budynek przylega do miejscowej świetlicy wiejskiej

Świetlica w Olbrachtowie zajmuje połowę poniemieckiego domu w centrum wsi. Zadbana elewacja obiektu kontrastuje z szarą i zniszczoną częścią, która należy do osoby prywatnej.

Sąsiedztwo nigdy nie było łatwe. Mieszkańcy budynku skarżyli się hałas, który pojawiał się przy okazji każdego wesela czy stypy. Kością niezgody były też miejsca postojowe. Przed świetlicą jest ich raptem kilka. Właściciel prywatnej posesji zazdrośnie strzegł swojej części błotnistego podjazdu. Przed zapowiadanymi imprezami pojawiały się tam pachołki, które oznaczały granicę.

- Od jakiegoś czasu nieruchomość była wynajmowana. Ostatnio całkiem opustoszała. Pojawiła się okazja zakupu, z której postanowiliśmy skorzystać - mówi wójt, Leszek Mrożek. - Działka przyda się na parking. Skończy się stawianie samochodów na dziko, wzdłuż drogi na Łaz.

Co do samego budynku, zostanie on przeznaczony na cele kulturalne. Małe pomieszczenia posłużą spotkaniom grup śpiewaczych, czy radzie sołeckiej. To duża oszczędność. Wcześniej, każda taka okazja wymagała oświetlenia i ogrzania dużej sali, bo tylko taka w świetlicy była.

- W tej chwili trudno oszacować, jakie będą koszty adaptacji. Najważniejsze, że znalazły się pieniędze na zakup. Transakcję sfinalizujemy najpóźniej za miesiąc - przyznaje wójt.

Autor: Grzegorz Kozakiewicz

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.