Świetlice, boiska oraz place do biesiad. Rusza kolejna edycja PROW-u

Czytaj dalej
Fot. arch. Lubuski Fotbol
Grzegorz Kozakiewicz

Świetlice, boiska oraz place do biesiad. Rusza kolejna edycja PROW-u

Grzegorz Kozakiewicz

Bory Dolnośląskie planują pozyskać aż osiem milionów złotych na swoje projekty!

Do dziś Lokalne Grupy Działania mogą składać wnioski umożliwiające ubieganie się o środki z tzw. małego PROW-u. Ich częścią są Strategie Rozwoju Lokalnego określające potrzeby poszczególnych partnerów. Uwagi do nich zgłaszać można było jeszcze przez ubiegły tydzień. - Nasi członkowie zgłosili kilka zastrzeżeń - mówi Urszula Antończyk z LGD Bory Dolnośląskie. - Wytknięto nam przecenianie walorów turystycznych. Proszono o większe środki na remont boisk i placów zabaw.

Strategia przedstawiona przez grupę z Iłowej zakłada pozyskanie ośmiu milionów złotych. Przeszło cztery przeznaczone ma zostać na rozwój lokalnej gospodarki, zakładanie nowych firm i rozbudowę istniejących. Dwa miliony trafi na wsparcie współpracy przedsiębiorców i projekty grantowe.

Na każdą gminę przypadnie średnio 300 tysięcy złotych

3,4 mln to środki, jakie zasilą budowę i modernizację gminnej infrastruktury niekomercyjnej. Dotacja objąć może 75% kosztów zadania. Na każdą gminę przypadnie średnio 300 tysięcy złotych. - Większość projektów dotyczy sportu i rekreacji - zauważa U. Antończyk - Na przykład Węgliniec i Małomice chcą na przykład montować stojaki dla rowerzystów. Wymiarki i Osiecznica myślą o terenach rekreacyjnych, placach pod imprezy gminne.

Boisko drużyny Piast Iłowa. Włodarze miasta chcą, by dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wsparła kompleksową modernizację obiektu.
arch. Lubuski Fotbol Boisko drużyny Piast Iłowa. Włodarze miasta chcą, by dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wsparła kompleksową modernizację obiektu.

Wśród zgłoszonych pomysłów jest rewitalizacja terenów zielonych i modernizacja boisk piłkarskich. Kilka gmin nosi się z zamiarem odnowienia świetlic.
Urząd marszałkowski ma cztery miesiące na ocenę strategii. Umowy z lokalnymi grupami działania podpisane mają zostać w maju przyszłego roku. Wtedy też rozpocznie się nabór wniosków konkursowych i podział pieniędzy.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.