Natalia Dyjas-Szatkowska

Święto Zielonej Góry coraz bliżej. Co wiemy o Winobraniu już dzisiaj?

Tegoroczne Winobranie kryje w sobie wciąż dużo niewiadomych. Jednym z pewnych elementów jest korowód i jego trasa. Podobnie jak w zeszłym roku przejdzie Fot. Mariusz Kapała Tegoroczne Winobranie kryje w sobie wciąż dużo niewiadomych. Jednym z pewnych elementów jest korowód i jego trasa. Podobnie jak w zeszłym roku przejdzie on al. Konstytucji 3 Maja
Natalia Dyjas-Szatkowska

Do tegorocznego Winobrania zostaje coraz mniej czasu, Czytelnicy pytają nas o szczegóły tego wielkiego święta miasta. Co dziś wiemy o nim na pewno? Jaki trunek będzie promować miasto? Którędy pójdzie winobraniowy korowód?

- Chciałbym w tym roku zaprosić do Zielonej Góry na Winobranie znajomych z innych miast - zadzwonił do nas stały Czytelnik, pan Stanisław. - Ale wciąż o imprezie mało wiadomo. Czy moglibyście podpytać, czego możemy się spodziewać po tegorocznym święcie Zielonej Góry?

Wiemy już na pewno, że goście, przyjeżdżający do naszego miasta na Winobranie, będą mogli podziwiać rzeźbę św. Urbana I - patrona miasta. Ta stanie na Placu Powstańców Wielkopolskich.

Co wiemy o tegorocznym Winobraniu?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.