Świńska grypa w szpitalu Jurasza pod kontrolą. Klinika otolaryngologii od 7 lutego wznawia przyjęcia pacjentów

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Świńska grypa w szpitalu Jurasza pod kontrolą. Klinika otolaryngologii od 7 lutego wznawia przyjęcia pacjentów

Małgorzata Pieczyńska

Po blisko tygodniowej przerwie Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy 7 lutego wznawia przyjęcia pacjentów. Oddział został zamknięty 1 lutego ze względu na wzmożoną liczbę zachorowań na wirusa AH1N1, tzw. świńskiej grypy. Wówczas wykryto go u 2 pacjentów i 9 osób z personelu medycznego klinki. Od wtorku (5 lutego) w Juraszu do odwołania zostały całkowicie wstrzymanie odwiedziny pacjentów.

- Obecnie mamy potwierdzonych 22 pacjentów z wirusem grypy, w tym z AH1N1 - mówi Marta Laska, rzeczniczka szpitala. - Te osoby są odizolowani i otrzymują leki. W ostatnich dniach zgłosiło się też do nas kilkoro pacjentów, u których podejrzewaliśmy przy przyjęciu, m.in., świńską grypę. Takim pacjentom wykonujemy testy na obecność tego wirusa. Stąd wiemy, co im dolega i możemy szybko reagować.

Jak informuje Marta Laska, na bieżąco monitorowana jest sytuacja na wszystkich oddziałach. Potwierdzenia obecności wirusa AH1N1 dotyczą bowiem także kilku innych klinik. Z kolei przychodnie szpitalne pracują normalnie i można umawiać się na wizyty.

Więcej o wirusie Ah1N1 w naszym regionie, powikłaniach i zagrożeniach wiążących się ze świńską grypą w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.