Jarosław Miłkowski

System postraszył widza

System postraszył widza Fot. Pixabay.com
Jarosław Miłkowski

W spokojne środowe popołudnie na ekranach telewizorów wyświetlił się komunikat wojskowy. Wcześniej w tym samym miejscu były zwykle komunikaty pogodowe. Czy więc trzeba się bać?

- Ten napis nas przeraził. Nie wiadomo, jak go interpretować – mówili nam wczoraj Czytelnicy. Chodzi o komunikat, jaki pojawił się na ekranach telewizorów. Jak relacjonowała nam jedna z Lubuszanek, która w środowe popołudnie oglądała TVP, podczas nadawania programu telewizyjnego pojawił się „zewnętrzny”, a więc nie nadawany przez telewizję, komunikat: „DORSZ: Ostrzeżenie o zagrożeniu z powietrza: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w przypadku wystąpienia zagrożeń z powietrza będzie informowało o tym fakcie w systemie RSO (czyli Regionalnym Systemie Ostrzegania – dop. red.)”.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Przed jakimi zagrożeniami ostrzega system RSO?
 • Który z Lubuszan wpadł na pomysł tego systemu?
 • Jaki powiat przygotowuje podobny system?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.