Szansa dla osób szukających pracy i wsparcia

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Szansa dla osób szukających pracy i wsparcia

Marek Białowąs

Unia Europejska pokryje koszt szkolenia 402 osób długotrwale bezrobotnych oraz zafunduje im na czas nauki pieniądze.

We wtorek, 12 lipca, wicemarszałek woj. lubuskiego Romuald Gawlik podpisał z dyrektorem Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze Wacławem Hanszem umowę na dofinansowanie programu "Lepsze jutro". Program jest skierowany do osób długotrwale bezrobotnych, zwolnionych z zakładów karnych, uzależnione od alkoholu, niepełnosprawnych czy bezdomnych.

Zakłada on przeszkolenie kandydatów w pięciu specjalnościach zawodowych: pracownika sklepu, opiekuna środowiskowego, opiekuna dziecka, pracownika fizycznego i gospodarczego. Po szkoleniu część z jego uczestników ma dostać pracę.

- Zadanie podzielone jest na 4 edycje. Pierwsza grupa 80 osób jest już w trakcie szkolenia, następna rozpocznie zajęcia w październiku. Osoby zainteresowane programem mogą zgłaszać się do nas - powiedział W. Hansz.

Program sfinansuje Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Obejmie on mieszkańców Zielonej Góry, Przylepu, Zaboru, Czerwieńska, Świdnicy i Sulechowa. Osoby, które zgłoszą się na szkolenie, po przejściu odpowiednich rozmów m.in. z doradcą zawodowym i psychologiem dostaną na czas zająć świadczenie integracyjne w wysokości 831 zł brutto oraz do tego stypendium szkoleniowe - od 370 do 739 zł brutto. Kursy będą trwać od 6 do nawet 15 miesięcy. Wartość projektu to ponad 13,3 mln zł.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.