Szef na medal. Bernard Radny jest burmistrzem od 25 lat

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Szef na medal. Bernard Radny jest burmistrzem od 25 lat

Marek Białowąs

Ćwierć wieku Bernard Radny pełni funkcję burmistrza. To rekord nawet w skali kraju.

To jeden z najdłużej urzędujących samorządowców. W miniony piątek odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej Babimostu, na której uczczono 25 lat burmistrzowania B. Radnego.

Funkcję tę objął 22 kwietnia 1991 r. i do dziś nie reprezentuje żadnej partii politycznej. W ciągu minionych lat zmienił gminę nie do poznania.

- To bardzo dobry organizator. Dzięki niemu wszyscy mają pracę - powiedziała Iwona Fabiś z Babimostu zapytana o ocenę burmistrza przez ,,GL’’.

Podobnie uważa Zenon Sielski, który przeprowadził się do tej małej gminy w 2004 r. z Bydgoszczy.
- Gmina ma kanalizację, wodociągi, gaz. Jest centrum sportowe, ścieżki rowerowe, zakłady pracy. To gospodarz idealny, zawsze głosowałem na niego - wyznał Z. Sielski.

Bernard Radny
Mariusz Kapała Bernard Radny

Opinię mieszkańców potwierdza statystyka i bardzo długa lista inwestycji, które zostały wykonane za rządów B. Radnego.
- Nie tak dawno obliczyłem wszystkie działające u nas zakłady pracy - mówił podczas piątkowych uroczystości burmistrz Babimostu. - Wyszło mi, że na 4 tys. mieszkańców jest u nas 4 tys. miejsc pracy.
Gmina jak i B. Radny otrzymali w ciągu tych minionych 25 lat wiele wyróżnień. Jedną z ostatnich jest wręczona w piątek złota odznaka za zasługi dla woj. lubuskiego przyznany przez sejmik województwa. Impreza odbyła się w gminnym ośrodku kultury, gdzie nie zabrakło gości z ościennych gmin i zarządu województwa. Imprezę zakończyły występy artystyczne wychowanków GOK-u, mieszkańców gminy, w której stopa bezrobocia wynosi zaledwie 2 proc.

W ostatnich latach z pieniędzy Unii Europejskiej oraz budżetu państwa burmistrz Radny pozyskał ponad 25 mln zł. To dzięki jego staraniom powstały takie inwestycje jak: obwodnica w wartośći 50 mln zł czy hala sportowa za 11,5 mln zł.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.