Szef sieci aptek w Gorzowie z zarzutami wyłudzeń

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Szef sieci aptek w Gorzowie z zarzutami wyłudzeń

Jarosław Miłkowski

Co przeciw Waldemarowi S. zeznał w gorzowskim sądzie w poniedziałek, 12 grudnia, były pracownik?

– Pomysł ten został uzgodniony przeze mnie i przez Waldemara S. – mówił w poniedziałek, 13 grudnia, w sądzie Marek S. Opowiadał o tym, jak farmaceutyczna spółka Waldemara S., znanego gorzowskiego przedsiębiorcy, miała wyłudzać pieniądze z PFRON-u.

Miało to się dziać na podstawie przedstawiania fikcyjnych dokumentów. Marek S. sam podrobił jeden z nich, by wyłudzić pieniądze na fikcyjny wyjazd do spa. Oprócz tego w firmie „praktycznie wszyscy mieli mieć grupę inwalidzką”, którą można było sobie załatwić. – We wszystkich przypadkach było to pozytywnie załatwiane. Pracownicy otrzymywali grupę – opowiadał w poniedziałek (13 grudnia) w sądzie Marek S.

Firma Waldemara S. miała wyłudzić z PFRON-u 61 tys. zł. Oprócz tego – 769 tys. zł z urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze. Jak to robiła?

Czytaj we wtorek, 13 grudnia, w "Gazecie Lubuskiej" dla południa regionu i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.