Renata Hryniewicz

Szef ZNP: Przez nauczycielkę nie będzie strajku w szkole

- Nauczycielka zrobiła wszystko, by referendum nie było ważne - mówi Zenon Siwiński, prezes oddziału witnickiego ZNP Fot. ZNP - Nauczycielka zrobiła wszystko, by referendum nie było ważne - mówi Zenon Siwiński, prezes oddziału witnickiego ZNP
Renata Hryniewicz

W kostrzyńskiej szkole protestu nauczycieli nie będzie. Doprowadziła do tego szefowa ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kostrzynie, która uniemożliwiła wzięcie udziału w referendum chętnym nauczycielom i pracownikom administracji. Straciła stanowisko.

Referendum dotyczące strajku nauczycieli w oddziale witnickim ZNP zostało zaplanowane na czas od 11 do 19 marca.

Do tego oddziału należą m.in. członkowie związku z SP 4, a szefową ogniska ZNP w Kostrzynie była jedna z nauczycielek „czwór - ki”. Podczas trwania referendum nauczycielka doprowadziła do tego, że, mimo, iż pracownicy chcieli dołączyć do protestu, nie wezmą w nim udziału, bo nauczycielka zamknęła listę w południe 19 marca, czyli około 6 godzin przed czasem. Co ciekawsze, na liście brakowało tylko jednego wymaganego do ważności referendum podpisu (wymagane jest 50 proc.).

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Renata Hryniewicz

Jestem otwarta dla innych i staram się pomóc wszystkim, którzy potrzebują mojej pomocy. Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów. Nie lubię się kłócić. Nawet jeśli muszę ustąpić, zrobię to, żeby uniknąć sporów. Moją wadą jest za mała asertywność, zaletą - jak mówią przyjaciele - to, że potrafię wysłuchać. Ponoć zawsze daję dobre rady. Śpiewam w zespole chałturniczym, bo śpiew sprawia mi radość i daje ulgę. Lubię dobrą książkę i film.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.