Jarosław Miłkowski

Szefowie szpitali: - Takie finansowanie tylko daje straty

Szefowie szpitali: - Takie finansowanie tylko daje straty Fot. Waldemar Wylęgalski/Polska Press
Jarosław Miłkowski

Szpitale podległe marszałkowi, alarmują: - Na pierwsze półrocze lecznice w Lubuskiem dostały tylko 45 proc., a nie 50 proc. rocznego kontraktu.

- Gdy reforma wchodziła w życie, była mowa o tym, że diagnostyka, leczenie i rehabilitacja będą robione kompleksowo. Niestety, w przypadku rehabilitacji sytuacja się nie zmieniła. W naszym szpitalu mamy też sytuację kuriozalną. Zajmujemy się m.in. leczeniem nowotworów płuc, a nie mamy zakontraktowanej pracowni tomografii komputerowej. Sami ją wybudowaliśmy, jest wyposażona, ale NFZ nie che podpisać umowy – mówi Katarzyna Lebiotkowska, prezes Lubuskiego Szpitala Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu.

Czytaj więcej:

 • Ile pieniędzy brakuje w szpitalach?
 • Na czym polega reforma szpitali?
 • Ile pieniędzy powinno trafić w ciągu roku do szpitali w Lubuskiem?

 

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.