Sześć milionów złotych na poprawę zdrowia

Czytaj dalej
Fot. Archiwum urzędu marszałkowskiego
Leszek Kalinowski

Sześć milionów złotych na poprawę zdrowia

Leszek Kalinowski

W poniedziałek 1 lutego podpisano pierwsze umowy na inwestycje w zdrowie w woj. lubuskim. Samorząd w tym roku przeznaczył na ten cel ponad 6,5 mln zł.

Co zyskają pacjenci w tym roku? Wczoraj podpisane zostały umowy: na zakup ambulansu w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze (300 tys. zł) oraz odnowienie elewacji pałacu w Zaborze będącego siedzibą Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży oraz modernizację pomieszczeń na potrzeby separatki (1,1 mln zł). - Takich umów będzie więcej. Pieniądze zostaną przekazane na bardzo ważne i potrzebne inwestycje – mówi marszałek Elżbieta Polak.

Dyrektor zielonogórskiego pogotowia Barbara Król przypomniała, że dziś jeździ dziewięć ambulansów (ostatni zakup w 2012 r.). Oprócz pojazdu za pieniądze samorządu województwa, pogotowie kupi też drugi ambulans, już z własnego budżetu. Co jeszcze się zmieni w placówkach zdrowia?

Milion złotych na modernizacje i utworzenie oddziałów dziennych dostanie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu, 1,4 mln zł na rozbudowę całodobowego oddziału psychiatrii sądowej otrzyma Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu, 27 tys. zł trafi do Przychodni Dworcowej w Gorzowie (zakup aparatu EKS oraz kabiny ciszy do badania słuchu), 150 tys. zł dostanie ZOZ Medkol w Zielonej Górze (zakup unitu laryngologicznego), 67 tys. zł - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie (zakup defibrylatora i kardiomonitora), 20 tys. zł - Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Gorzowie (aparat do krioterapii), 117 tys. zł - WOMPw Zielonej Górze (stroboskop, laser).

Milion złotych zostanie wydane na budowę bazy śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego lotniczego pogotowia ratunkowego w Gorzowie, a 1,3 mln zł na lubuskie e-zdrowie. Zgodnie z ustaleniami samorząd województwa przekaże też 3,5 mln zł na prowadzenie medycyny na UZ

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.