Sześć milionów złotych na poprawę zdrowia

Czytaj dalej
Fot. Archiwum urzędu marszałkowskiego
Leszek Kalinowski

Sześć milionów złotych na poprawę zdrowia

Leszek Kalinowski

W poniedziałek 1 lutego podpisano pierwsze umowy na inwestycje w zdrowie w woj. lubuskim. Samorząd w tym roku przeznaczył na ten cel ponad 6,5 mln zł.

Co zyskają pacjenci w tym roku? Wczoraj podpisane zostały umowy: na zakup ambulansu w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze (300 tys. zł) oraz odnowienie elewacji pałacu w Zaborze będącego siedzibą Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży oraz modernizację pomieszczeń na potrzeby separatki (1,1 mln zł). - Takich umów będzie więcej. Pieniądze zostaną przekazane na bardzo ważne i potrzebne inwestycje – mówi marszałek Elżbieta Polak.

Dyrektor zielonogórskiego pogotowia Barbara Król przypomniała, że dziś jeździ dziewięć ambulansów (ostatni zakup w 2012 r.). Oprócz pojazdu za pieniądze samorządu województwa, pogotowie kupi też drugi ambulans, już z własnego budżetu. Co jeszcze się zmieni w placówkach zdrowia?

Milion złotych na modernizacje i utworzenie oddziałów dziennych dostanie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu, 1,4 mln zł na rozbudowę całodobowego oddziału psychiatrii sądowej otrzyma Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu, 27 tys. zł trafi do Przychodni Dworcowej w Gorzowie (zakup aparatu EKS oraz kabiny ciszy do badania słuchu), 150 tys. zł dostanie ZOZ Medkol w Zielonej Górze (zakup unitu laryngologicznego), 67 tys. zł - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie (zakup defibrylatora i kardiomonitora), 20 tys. zł - Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Gorzowie (aparat do krioterapii), 117 tys. zł - WOMPw Zielonej Górze (stroboskop, laser).

Milion złotych zostanie wydane na budowę bazy śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego lotniczego pogotowia ratunkowego w Gorzowie, a 1,3 mln zł na lubuskie e-zdrowie. Zgodnie z ustaleniami samorząd województwa przekaże też 3,5 mln zł na prowadzenie medycyny na UZ

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.