Szkoła jak marzenie 10 lat czekała na halę

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Szkoła jak marzenie 10 lat czekała na halę

Marek Białowąs

Blisko pół roku przed terminem dzieci w Niwiskach dostaną od dawna wyczekiwaną halę sportową. Może już w niej zakończą rok szkolny...

- Gdy dekadę temu oddawano do użytku budynek szkoły, plany były takie, że hala sportowa powstanie w ciągu dwóch następnych lat - mówi Małgorzata Koncur, zastępująca przebywającą na urlopie zdrowotnym dyrektorkę szkoły podstawowej. - Wtedy jednak nie znaleziono pieniędzy na realizację inwestycji. Aż do teraz. Jesteśmy szczęśliwi, nie tylko dzieci, ale wszyscy w naszej wsi.

Jeszcze dziś budynek szkoły w Niwiskach robi wrażenie na odwiedzających. Nowoczesne, przestronne sale, własna stołówka, winda dla niepełnosprawnych. W środku gabinet stomatologiczny i nawet przychodnia zdrowia. Idealne warunki do nauki, gdyby nie jeden mankament. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się tutaj na dworze, gdy jest pogoda, zimą w korytarzu, a właściwie łączniku między budynkiem szkoły a stołówką.

Koszt inwestycji to 3,8 mln zł, z tego ministerstwo sportu dokłada 1,2 mln zł

- To dopuszczalne dla przedszkolaków, ale nie dla większych dzieci - wyznała „GL” nauczycielka Barbara Łuka-szewska - Bekus.
Budowa tak wyczekiwanej hali rozpoczęła się w marcu zeszłego roku. I miała być gotowa do końca tego roku. To obiekt niepełnowymiarowy, a więc za mały do gry w piłkę nożną. Świetnie się za to nadaje do gry w koszykówkę, piłkę siatkową czy tenisa ziemnego. Na dodatek będzie można ją dzielić na dwie połowy, tak aby można było np. przeprowadzić w jednym czasie lekcje wuefu dla dwóch klas.

- Koszt inwestycji to 3,8 mln zł, z tego ministerstwo sportu dokłada 1,2 mln zł - mówi burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego Paweł Mierzwiak. - Wykonawca zapowiada, że już w maju będzie gotowy do przeprowadzenia niezbędnych obiorów technicznych. A uroczyste oddanie do użytku hali będzie w czerwcu, pod koniec roku szkolnego.

- Spieszymy się, aby halę sportową oddać jeszcze w czerwcu - powiedział „GL” Tadeusz Marczak.
Marek Białowąs - Spieszymy się, aby halę sportową oddać jeszcze w czerwcu - powiedział „GL” Tadeusz Marczak.

Hala o powierzchni prawie 600 mkw. będzie w pełni wyposażona, z gabinetem dla nauczyciela wuefu, szatniami z natryskami. Tuż obok znajdzie się miejsce na salę do ćwiczeń korekcyjnych dla dzieci. Obiekt będzie też służył mieszkańcom wsi, np. sekcji amatorów gry w siatkówkę. Do szkoły w Niwis-kach chodzi 131 uczniów. Już dziś wiadomo, że od września w nowej klasie pierwszej będzie tylko czterech uczniów. Dlatego część zajęć będzie połączonych z klasą drugą

Autor: Marek Białowąs

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.