Szkoły? Są super!

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Szkoły? Są super!

Edward Gurban

„Ucz się u nas!” – pod takim hasłem w ZSP nr 2 „Nitki”, odbyła się w środę, 24 lutego kampania promująca szkolnictwo ponadgimnazjalne w powiecie.

– Sesja zdjęciowa uczniów poszczególnych placówek, którą zorganizowaliśmy, jest jednym z elementów całej naszej kampanii promocyjnej, związanej z zachęcaniem do nauki właśnie w naszym powiecie – komentowała nam wczoraj szczegóły całego wydarzenia, organizatorka specjalnej sesji zdjęciowej, Katarzyna Dzieńdziura ze starostwa nowosolskiego.

Przed aparat trafili w środę przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych z regionu. Zdjęcia, zrobione młodzieży, trafią teraz na billboardy, bannery i plakaty, które zamieszczone zostaną w obrębie gimnazjów całego powiatu nowosolskiego, ale także w powiatach ościennych (np. w Sławie czy Szprotawie).

- Jesteśmy zadowoleni z tego, że nasza szkoła została wytypowana przez starostwo do prezentacji. Jest to na pewno wyraz uznania dla naszej pracy i osiągnięć w promowaniu szkolnictwa zawodowego – cieszyła się dyrektor ZSP 2 „Nitki”, Regina Wąwoźna.

Sami uczniowie bardzo dobrze czuli się przed aparatem, prezentując poszczególne zawody. - Uczę się w ciekawym zawodzie technika spedytora, który jest dobrze płatny i poszukiwany przez pracodawców – przyznawała nam Patrycja z ZSP 5 w Kożuchowie. - Na mój zawód, czyli zawód informatyka, jest też bardzo duże zapotrzebowanie. Stoi przed nim wielka przyszłość – dodawał też jej kolega Marcin.

- Robimy po prostu to, co lubimy, czyli naprawiamy samochody. Obecnie są nowe metody diagnozowania uszkodzenia, za pośrednictwem komputera i dlatego musimy rozwijać się zgodnie z duchem czasu. Nie zaszkodzi też naprawić jakiegoś starego „rzęcha” - komentowali także jednym głosem Kamil i Kuba, uczący się na mechaników samochodowych w ZSP 2 „Nitki. - Spełniamy po prostu swoje pasje i doskonalimy umiejętności - dodawali na koniec.

Autor: Edward Gurban

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.