Szkoły wzbogacą się o nowoczesne laboratoria oraz setki sprzętu

Czytaj dalej
Fot. 123 rf
Renata Hryniewicz

Szkoły wzbogacą się o nowoczesne laboratoria oraz setki sprzętu

Renata Hryniewicz

- Chcemy, żeby nauka była nie tylko zgodna z obowiązkowym programem zalecanym przez ministerstwo edukacji, ale czymś ponad to. Czymś takim, co pozwoli na rozwijanie zainteresowań, co pozwoli też na to, aby szkoła była przyjazna i otwarta - tak rozpoczął wczorajszą konferencję prasową burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

W ramach projektu unijnego gmina pozyskała pieniądze na budowę 32 laboratoriów dydaktycznych w sześciu szkołach. Projekt ma zachęcić dzieci i młodzież już na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum do zdobywania jak najlepszego przygotowania zawodowego.

Nowy rok z laboratoriami
Prace budowlane rozpoczną się już w marcu 2017 r i potrwają do końca sierpnia 2017 r, tak, żeby nowy rok szkolny rozpoczął się w nowoczesnych laboratoriach. Powstaną one w zmodernizownych na te potrzeby obecnych pomieszczeniach szkolnych. Zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt m.in: wizualizery, które pokazują obraz w formacie 3 D, drukarki 3 D, zestawy interaktywne.

Z laboratoriów będą mogli korzystać również uczniowie niepełnosprawni, dla których będą odpowiednie stoliki. Dla uczniów niewidomych w laboratoriach będą komputery z klawiaturą Braille’a, powiększalniki ekranowe i syntezatory mowy.

Uczniowie i nauczyciele już zacierają ręce
Z nowej inwestycji cieszą się nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele. - To, że laboratoria będą piękne i drogie, już wiedzieliśmy, ale to, co zobaczyliśmy na listach ich wyposażenia, przeszło najśmielsze oczekiwania. To są rzeczy, które by się nam nawet nie śniły, gdyby nie ten projekt - mówi Aurelia Wolna, dyrektorka Gimnazjum nr. 1 w Słubicach. I dodaje: - Jestem językowcem, więc mnie ogromnie cieszą laboratoria językowe.

Czytaj więcej 9 listopada w papierowym wydaniu „Gazety Lubuskiej” oraz w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Już nam sufit nie spadnie - mówią mieszkanki Ownic w gminie Słońsk

Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.