Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. "Potrzebujących przybywa, bo wiele osób traci pracę"

Czytaj dalej
Fot. Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. "Potrzebujących przybywa, bo wiele osób traci pracę"

Miłosz Bogdanowicz

Szlachetna Paczka poszukuje osób chcących pomagać innym. - Można u nas wykazać się na wielu płaszczyznach: czy to podczas Wielkiego Finału, czy też wspierając w nauce dzieci z całego regionu - mówią obecni wolontariusze zachęcając innych do działania.

- W tych trudnych czasach, gdy szaleje koronawirus, rośnie liczba osób, które potrzebują pomocy. Ludzie tracą dochody, pracę, a nawet cały swój dobytek. Także ci, którzy kiedyś byli darczyńcami lub wolontariuszami, nierzadko dziś potrzebują do tego wsparcia. A byśmy my mogli go udzielać, niezbędna jest praca wielu wolontariuszy, jak co roku - tłumaczy Grażyna Grabowska, asystent ds. promocji Szlachetnej Paczki na Opolszczyźnie.

Łącznie potrzeba ponad 400 rąk do pracy. - 300 wolontariuszy do Szlachetnej Paczki oraz 100 osób- zwłaszcza w Namysłowie, Brzegu, Krapkowicach i Opolu - do Akademii Przyszłości - wylicza Katarzyna Doros, wieloletnia koordynatorka Szlachetnej Paczki

Podczas grudniowych Weekendów Cudów, każdego roku wolontariusze docierają do około 400 rodzin z całej Opolszczyzny. - Najpierw jednak wolontariusze spotykają się z potrzebującymi, omawiają ich sytuację, zastanawiają się, co jest tym osobom niezbędne. Potem łączą darczyńców - pojedyncze osoby, rodziny, a nawet całe firmy - którzy obdarowują naszych beneficjentów - tłumaczy Doros.

Osoby działające w Szlachetnej Paczce chętnie udzielają się też w Akademię Przyszłości. Jest to ogólnopolski program wspierający uczniów w nauce. - Kształtujemy konkretne postawy i umiejętności, uczymy, jak rozmawiać z kolegami, jak odpowiadać przy tablicy czy jak radzić sobie z innymi codziennymi sprawami. Ponadto dzieci biorące udział w Akademii wychodzą do kin, teatrów i do wielu innych instytucji - podkreślają osoby już zaangażowane w akcję.

Wolontariusze podczas wykonywania swoich obowiązków będą mieli zapewnione wszelkie środki ochrony osobiste, jak maseczki czy płyn dezynfekujący. - Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego też będziemy przestrzegać wszelkich zasad sanitarnych - zapewnia Grabowska.

Aby zostać wolontariuszem wystarczy wypełnić formularz na stronie www.SuperW.pl.

Miłosz Bogdanowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.