Szli, żeby pokazać, że życie jest bezcenne i należy je chronić

Czytaj dalej
Fot. Czytelnik
redakcja Gazety Lubuskiej

Szli, żeby pokazać, że życie jest bezcenne i należy je chronić

redakcja Gazety Lubuskiej

Kilkaset osób przeszło wczoraj ulicami Nowej Soli w kolejnym Marszu dla Życia i Rodziny. „Każde życie jest bezcenne” – brzmi hasło tegorocznej akcji.

– Idea jest prosta: życie ludzkie należy chronić od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. I to właśnie chcieliśmy po raz kolejny zamanifestować – mówił nam wczoraj Ryszard Szablowski, który wziął udział w drugim Marszu dla Życia i Rodziny w Nowej Soli.

W ubiegłym roku w akcji uczestniczyło blisko tysiąc osób. W tym liczba ta była dużo niższa, głównie za sprawą
fatalnej pogody. – To prawda, że deszcz uniemożliwił realizację wszystkich planów, zabrakło między innymi orkiestry. Ale atmosfera i tak była znakomita. W sumie, tak na oko, było kilkaset osób – szacował pan Ryszard. Szły całe rodziny, księża, ludzie związani z samorządem i ze środowiskiem kościelnym.

Marsz dla Życia i Rodziny Nowa Sól
Czytelnik Deszcz nieco pokrzyżował plany organizatorom marszu

Rozpoczęło się o godzinie 14 mszą w kościele św. Józefa Rzemieślnika. O 15 ulicami miasta w kierunku parku Wodny Świat ruszył kolorowy pochód, na czele którego widać było baner z nazwą akcji, który niosła nowo powstała w mieście Jednostka Strzelecka Strzelców Rzeczpospolitej 4212. Po marszu było wspólne świętowanie. Mimo złej pogody nie zabrakło pysznego jedzenia pod chmurką, w tym grochówki, a także dobrej muzyki.

Marsz w Nowej Soli był jednym ze 140, jakie zaplanowano w tym roku w całej Polsce. W Zielonej Górze taka akcja odbędzie się 21 lipca.

redakcja Gazety Lubuskiej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.