Szli, żeby pokazać, że życie jest bezcenne i należy je chronić

Czytaj dalej
Fot. Czytelnik
redakcja Gazety Lubuskiej

Szli, żeby pokazać, że życie jest bezcenne i należy je chronić

redakcja Gazety Lubuskiej

Kilkaset osób przeszło wczoraj ulicami Nowej Soli w kolejnym Marszu dla Życia i Rodziny. „Każde życie jest bezcenne” – brzmi hasło tegorocznej akcji.

– Idea jest prosta: życie ludzkie należy chronić od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. I to właśnie chcieliśmy po raz kolejny zamanifestować – mówił nam wczoraj Ryszard Szablowski, który wziął udział w drugim Marszu dla Życia i Rodziny w Nowej Soli.

W ubiegłym roku w akcji uczestniczyło blisko tysiąc osób. W tym liczba ta była dużo niższa, głównie za sprawą
fatalnej pogody. – To prawda, że deszcz uniemożliwił realizację wszystkich planów, zabrakło między innymi orkiestry. Ale atmosfera i tak była znakomita. W sumie, tak na oko, było kilkaset osób – szacował pan Ryszard. Szły całe rodziny, księża, ludzie związani z samorządem i ze środowiskiem kościelnym.

Marsz dla Życia i Rodziny Nowa Sól
Czytelnik Deszcz nieco pokrzyżował plany organizatorom marszu

Rozpoczęło się o godzinie 14 mszą w kościele św. Józefa Rzemieślnika. O 15 ulicami miasta w kierunku parku Wodny Świat ruszył kolorowy pochód, na czele którego widać było baner z nazwą akcji, który niosła nowo powstała w mieście Jednostka Strzelecka Strzelców Rzeczpospolitej 4212. Po marszu było wspólne świętowanie. Mimo złej pogody nie zabrakło pysznego jedzenia pod chmurką, w tym grochówki, a także dobrej muzyki.

Marsz w Nowej Soli był jednym ze 140, jakie zaplanowano w tym roku w całej Polsce. W Zielonej Górze taka akcja odbędzie się 21 lipca.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.