Szpital kliniczny w Zielonej Górze coraz bliżej

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Szpital kliniczny w Zielonej Górze coraz bliżej

Leszek Kalinowski

Wczoraj doszło do notarialnego zatwierdzenia aktu przekształcenia szpitala, przyjętego przez zarząd województwa 22 grudnia 2015.

Kolejny krok w stronę przekształcenia szpitala wojewódzkiego w spółkę prawa handlowego zrobiony. We wtorek w urzędzie marszałkowskim potwierdzono to notarialnie. Akt będzie załącznikiem do wniosku, jaki zarząd województwa skieruje do sądu, by dokonać wpisu do KRS. Wtedy to szpital stanie się spółką prawa handlowego i zacznie działać pod nazwą Wojewódzki Szpital Kliniczny im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o.

Na pierwszego prezesa nowej spółki szpitalnej zarząd województwa wskazał Stanisława Łobacza, który przez ostatnie lata kierował lubuskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Kadencja pierwszego zarządu spółki i pierwszej rady nadzorczej trwać będzie rok, natomiast kolejne kadencje - 3 lata. Jak mówi marszałek Elżbieta Polak, z chwilą zarejestrowania spółki, będzie ona ze 100-proc. udziałem samorządu województwa.

Dopiero potem nastąpi objęcie większościowych udziałów przez uczelnię , po to, aby szpital stał się uniwersytecką kliniką. Województwo będzie posiadać udziały uprzywilejowane, które na Zgromadzeniu Wspólników dadzą wartość 3 głosów za każdy udział. Pacjenci nadal będą leczeni w ramach umów z NFZ.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.