Łukasz Koleśnik

Szpital otworzy się po świętach?

Szpital w powiecie krośnieńskim w końcu się otworzy? Nieoficjalnie mówi się o 18 kwietnia. Fot. Łukasz Koleśnik Szpital w powiecie krośnieńskim w końcu się otworzy? Nieoficjalnie mówi się o 18 kwietnia.
Łukasz Koleśnik

Mieszkańcy w końcu doczekają się lecznicy w swoim powiecie? Wszystko wskazuje na to, że część oddziałów w Krośnie Odrzańskim otworzy się jeszcze w tym miesiącu.

Minęło już prawie pół roku, odkąd szpital w Krośnie Odrzańskim został zamknięty. Od tego czasu sporo się wydarzyło. Powstała nowa spółka pod szyldem Zachodnie Centrum Medyczne. To właśnie ona miała przywrócić szpital do życia w powiecie krośnieńskim. I to w dwóch miastach:_w Gubinie i Krośnie Odrzańskim.

Mieszkańcy jednak się niecierpliwią. Tym bardziej, że początkowo mówiło się o tym, że szpital zostanie otwarty w marcu. Później prezes nowej spółki, Wojciech Włodarski mówił o kwietniu. Wyglądało na to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Remonty są na ukończeniu, sprowadzono też dużą ilość sprzętu.

Niedawno otrzymaliśmy niepotwierdzoną informację, mówiącą o otwarciu szpitala 18 kwietnia. Zapytaliśmy o to prezesa Włodarskiego. Ten nie zaprzeczył, jednak nie chciał też potwierdzić tej informacji.

- Nie zapeszajmy - zaznaczył. - Jesteśmy w trakcie negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia. Musimy dojść do porozumienia. Myślę, że te rozmowy mogą jeszcze potrwać. Mam nadzieję, że wszystko będzie jasne jeszcze w tym tygodniu - informuje Włodarski. - Na pewno jesteśmy już bardzo blisko porozumienia - dodaje.
Pewne jest jedno. Za jednym zamachem nie uda się otworzyć wszystkich oddziałów.

- Na początku chcemy uruchomić chirurgię i izbę przyjęć w Krośnie Odrzańskim, a także ginekologię - wymienia Włodarski.
A w Gubinie? Prezes przyznaje, że spółka chce przystąpić do konkursu NFZ_na zakład opiekuńczo-leczniczy.

- Poczekajmy jeszcze kilka dni, wtedy wszystko się rozstrzygnie - zaznacza Wojciech Włodarski.
Rzecznik zielonogórskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Joanna Branicka przekazuje nam informacje w sprawie lecznictwa na terenie powiatu krośnieńskiego.

- Trwa postępowanie konkursowe w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Termin składania ofert minął wczoraj. Planowana data rozpoczęcia umowy w tym zakresie to 1 maja br. - przekazuje J. Branicka.
Na szczęście mieszkańcy powiatu krośnieńskiego są w pewnym stopniu zabezpieczeni i nie muszą już polegać tylko na szpitalu w Żarach.

Dopóki szpital w powiecie krośnieńskim nie ruszy, nocną i świąteczną opiekę zdrowotną realizuje 105 . Kresowy Wojskowy Szpital z Przychodnią w Żarach z miejscem udzielania świadczeń w Gubinie przy ulicy Śląskiej 35, (tel. 573419082).

Dodatkowo w Krośnie Odrzańskim przy ul. Piastów 3 ( tel. 68-419 83 91), w dni robocze od godz. 18.00 do godz. 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta w godz. od 8.00 do 8.00 dnia następnego, dyżuruje pielęgniarka, która wykonuje zabiegi pielęgniarskie, m.in. iniekcje i opatrunki na miejscu oraz w domu pacjenta.

- 10 kwietnia LOW NFZ po raz kolejny ogłosił postępowania konkursowe w celu zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie: izba przyjęć, położnictwo i ginekologia z zakresem skojarzonym (porody) i chirurgia ogólna - informuje rzeczniczka.

- Podpisanie umów na realizację świadczeń uzależnione jest od tego czy podmiot będzie spełniał wszystkie wymagania formalno-prawne określone w obowiązujących przepisach - dodaje.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.