Jarosław Miłkowski

Szpital w Gorzowie. Powstaje budynek do dziennej chemioterapii

Szpital w Gorzowie. Powstaje budynek do dziennej chemioterapii Fot. Materiały szpitala w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

W gorzowskim szpitalu wojewódzkim trwa budowa pododdziału dziennej chemioterapii. Budynek ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Takie tempo prac może imponować. Na plac budowy poddziału dziennej chemioterapii Gorzowie wjechała niedawno pierwsza koparka i już widać postępy w pracach budowlanych.
- Jeszcze w tym roku z nowego obiektu będą korzystać pacjenci chorzy onkologicznie, w terapii których stasowana jest chemioterapia – informuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Gorzowie.

[polecane]20197467[/polecane]

Nowy budynek będzie miał obszerną salę z 32 stanowiskami do chemioterapii, pomieszczenia do kompletowania leków, trzy gabinety lekarskie i dwa zabiegowe oraz poczekalnię dla około 50 pacjentów. Całkowita powierzchnia to 609 mkw.
Koszt budowy przekracza 5 mln zł. Ponad 3 mln zł szpital dostał w ramach dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Nowy OIOM będzie za rok

Budowa pododdziału dziennej chemioterapii to już kolejna rozbudowa szpitala wojewódzkiego w ostatnich latach. W zeszłym roku oddano do użytku dwukondygnacyjny ośrodek radioterapii.
Z kolei we wrześniu 2019 r. rozpoczęła się budowa skrzydła, w którym będzie mieścić się nowy odział intensywnej opieki medycznej oraz oddział hematologii. Zakończenie tej budowy przewidywane jest na połowę przyszłego roku.

[polecane]20576472[/polecane]

Będą nowe poczekalnie

To nie koniec zmian w gorzowskiej lecznicy. Szpital szykuje się też do przygotowania nowej poczekalni dla pacjentów oczekujących np. na wizytę w poradni u specjalisty. W najbliższych planach jest też nowa poczekalnia w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Czytaj również:
W gorzowskim szpitalu prace idą pełną parą. Nowy OIOM może być szybciej, niż planowano

WIDEO: Gorzów. W byłej stróżówce szpitala będzie teraz centrum wydawania wyników badań

Jarosław Miłkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.