Szpital w Gorzowie tworzy grupę wsparcia dla osób po przebytym COVID-19

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jarosław Miłkowski

Szpital w Gorzowie tworzy grupę wsparcia dla osób po przebytym COVID-19

Jarosław Miłkowski

W szpitalu wojewódzkim w Gorzowie powstaje grupa wsparcia dla osób, które przeszły zakażenie koronawirusem. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu.

- W szpitalnym Centrum Zdrowia Psychicznego właśnie się tworzy grupa wsparcia dla osób po przebytym zarażeniu wirusem COVID-19. Specjaliści pomogą w niej wyjść z trudnej sytuacji - mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Gorzowie.

Dla kogo jest grupa wsparcia?

Grupa jest przeznaczona m.in. dla tych, którzy po przejściu choroby COVID-19 czują się przygnębieni czy też mają zaburzenia nastroju lub problemy z koncentracją uwagi i pamięcią.

- Dzięki wspólnym spotkaniom osób o podobnych przeżyciach będzie można bezpiecznie podzielić się własnymi odczuciami i wymienić doświadczenia z innymi. Osoby, które zgłoszą się chęć uczestnictwa w grupie, mogą liczyć na wsparcie emocjonalne i pełne zrozumienie.
Celem grupy jest wymiana doświadczeń w pokonywaniu trudności, zwalczanie bezradności, wymiana użytecznych informacji, a także szukanie wspólnych skutecznych rozwiązań. W trakcie spotkań prowadzone będą także treningi funkcji poznawczych, radzenia sobie ze stresem oraz treningu relaksacyjnego - informuje rzecznik Wiśniewska.

Jak się zapisać?

Spotkania prowadzone będą przez psychologów: Annę Chrzuszcz oraz Olgę Zając, które na co dzień pracują w Centrum Zdrowia Psychicznego. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zajęcia stacjonarne będą się odbywać w każdy wtorek od 15.00, a przewidywany czas trwania to 90-120 minut.
Zajęcia będą odbywać się przy ul. Walczaka. By zapisać się na nie, zatelefonujcie pod jeden z numerów: 95 733 17 90, 95 733 17 06 lub 95 733 17 07.

Czytaj również:
Gorzów. Nauczyciele z ogólniaka w Gorzowie zostali zaszczepieni poza kolejnością? Przychodnia: - Nie!

WIDEO: Koronawirus z RPA odporny na szczepionkę AstraZeneca?

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.