Szpital w Gorzowie wstrzymał przyjęcia i operacje. Kiedy będą zabiegi?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Szpital w Gorzowie wstrzymał przyjęcia i operacje. Kiedy będą zabiegi?

Jarosław Miłkowski

Na chirurgii ogólnej i onkologicznej szpitala wojewódzkiego wstrzymane zostały przyjęcia i zabiegi. Dlaczego? Lekarzy ubywa, sami też chorują, więc nie ma komu operować pacjentów.

- Wstrzymanie operacji to dramat - mówił nam w środę jeden z pacjentów chirurgii ogólnej i onkologicznej. Jeszcze we wrześniu 2018 r. pracowało tu 14 lekarzy, dziś kadra liczy dziewięciu doktorów, a część z nich na dodatek zachorowała. Efekt? Szpital wstrzymał właśnie planowe przyjęcia na oddział, bo zabrakło rąk do pracy.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.