Szpital w Krośnie Odrzańskim ciągle do wzięcia

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GL
Łukasz Koleśnik

Szpital w Krośnie Odrzańskim ciągle do wzięcia

Łukasz Koleśnik

Mieszkańcy Gubina uważają, że gdyby nie przenoszono oddziałów szpitalnych do Krosna, sytuacja lecznicy wyglądałaby zupełnie inaczej. Co można dziś zrobić?

O kłopotach obecnie zamkniętego szpitala w Krośnie Odrzańskim pisaliśmy już wielokrotnie. Było ich naprawdę mnóstwo i wydawało się, że z każdym kolejnym miesiącem się mnożyły.

Mieszkańcy Gubina mieli wtedy prostą odpowiedź. Jaką? A taką, że szpital w ich mieście działał lepiej.
- Funkcjonował u nas od lat. Nie słyszałam, żeby kiedykolwiek ktoś się skarżył na opiekę. A później było nagłe zamknięcie i wywożenie sprzętu „cichaczem” do Krosna Odrzańskiego - opowiada Martyna Krzemyk.

Częściowo to mija się z prawdą, bo pod koniec swojego istnienia szpital również był zadłużony na kilkanaście milionów złotych i jego oddłużenie było możliwe tylko poprzez prywatyzację. Z drugiej jednak strony mieszkańcy zwracają uwagę na to, że baza, tzn. budynki, były dużo bardziej przystępne i odpowiadały wymogom szpitalnym.

Czytaj więcej w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Antybiotyk nie jest lekiem na wszystko

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.