Szpitala wciąż nie ma. Co z jego otwarciem?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Szpitala wciąż nie ma. Co z jego otwarciem?

Łukasz Koleśnik

Otwarcie szpitala na terenie powiatu wciąż jest przesuwane. Czy w tym miesiącu uda się uruchomić chociaż jeden oddział?

W minionym tygodniu pojawiały się informacje o tym, że 18 kwietnia zostaną otwarte pierwsze oddziały szpitalne. Nawet pracownicy dostawali SMS-y, w których napisane było, że 18 kwietnia mają stawić się w szpitalu gotowi do pracy. Później na telefony przyszła jednak kolejna wiadomość, która anulowała poprzednią. Nie ma jeszcze umowy z NFZ.

Włodarski: Cały czas intensywnie pracujemy
Zapytaliśmy prezesa spółki ZCM o obecną sytuację w sprawie szpitala w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.
– Konkurs na lecznictwo szpitalne na naszym terenie został ponownie ogłoszony – wyjaśnia Wojciech Włodarski.
– Będziemy znów składać dokumenty i weźmiemy w nim udział.
Zapowiadane są już kolejne kontrole w placówkach.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.