Szpitale w Gorzowie i Międzyrzeczu dostały miliony złotych na sprzęt

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Szpitale w Gorzowie i Międzyrzeczu dostały miliony złotych na sprzęt

Jarosław Miłkowski

Oddziały ratunkowe będą nowocześniejsze i większe. Nie trzeba też martwić się o radioterapię. Minister zdrowia dał ponad 25 mln zł.

- Te umowy są bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa naszego regionu. Aż 26 proc. wszystkich zgonów w Lubuskiem jest spowodowanych chorobami onkologicznymi. To pokazuje, jak bardzo potrzebna jest tutaj radioterapia – mówił w piątek wojewoda Władysław Dajczak. Jak już informowaliśmy 29 grudnia, Ministerstwo Zdrowia przekazało szpitalom w Gorzowie i w Międzyrzeczu miliony złotych, głównie na sprzęt medyczny. Lecznica w Gorzowie podpisała umowę na inwestycje za 25 mln zł.

 • Kiedy rozpoczną się prace w Międzyrzeczu?
 • Gdzie powiększą SOR w Gorzowie?
 • Kto lobbował za pieniędzmi na sprzęt?

 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.