Sztafeta trzy razy 1960 m w rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich. Zapisz się!

Czytaj dalej
Fot. pixabay
redakcja Gazety Lubuskiej

Sztafeta trzy razy 1960 m w rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich. Zapisz się!

redakcja Gazety Lubuskiej

Zbliża się 57. rocznica bitwy o Dom Katolicki w Zielonej Górze. W tym roku obchody będą miały wyjątkową oprawę. Rozpoczną się w sobotę, 27 maja, biegiem sztafetowym.

Wydarzenia Zielonogórskie miały miejsce w 1960 roku i były jednym z największych protestów w czasach PRL. Stąd zawodnicy będą rywalizować na symbolicznym dystansie 1960 m, na trasie przebiegającej w całości po deptaku zielonogórskim, w pobliżu miejsc związanych z obroną Domu Katolickiego

W biegu może wziąć udział maksymalnie 35 drużyn 3-osobowych drużyn. Każdy zawodnik będzie miał do przebiegnięcia pętlę o długości 1960 m, łączny dystans dla całej sztafety wyniesie ok. 5880 m.

Klasyfikacja prowadzona będzie w trzech kategoriach: drużyn męskich, kobiecych i mieszanych. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają puchary, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale.

W biegu mogą wziąć udział zawodnicy, którzy do dnia imprezy ukończą 14 rok życia.

Uczestnicy biegu mogą rejestrować się do 23 maja do północy na stronie http://super-sport.com.pl/zapisy lub w dniu biegu w biurze zawodów przy ratuszu (w przypadku wolnych miejsc). Wpisowe wynosi 20 zł dla całej drużyny (30 zł w biurze zawodów).

Zawodnicy wystartują o godz. 10 spod ratusza i pobiegną ulicami: Mickiewicza, Mariacką, Stary Rynek, Żeromskiego, Kupiecką, al. Niepodległości i Bankową.

Co jeszcze w programie obchodów rocznicy wydarzeń z 1960 r.? W niedzielę, 28 maja, najpierw odprawiona zostanie msza święta, później odbędzie się spektakl plenerowy, a dalej - uroczystości państwowe.

Obchodom towarzyszyć będzie wystawa archiwalnych zdjęć na zielonogórskim deptaku, premierowy pokaz filmu o Wydarzeniach Zielonogórskich, którego producentem jest "Gazeta Lubuska" oraz konferencja naukowa.

Ukaże się też specjalny dodatek przygotowany przez naszą redakcję.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.