Jakub Lesiński

Szwed pojedzie ze swoim byłym klubem

Jacob Thorssell trafił do Falubazu przed obecnym sezonem. W poprzednim jeździł w pierwszej lidze właśnie we Włókniarzu Fot. Mariusz Kapała Jacob Thorssell trafił do Falubazu przed obecnym sezonem. W poprzednim jeździł w pierwszej lidze właśnie we Włókniarzu
Jakub Lesiński

W czwartek o godz. 19.30 odrabiamy ligowe zaległości. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra podejmie na W69 ekipę z Częstochowy. Zadebiutuje Jacob Thorssell

Pierwotnie mecz ten miał odbyć się 7 maja, ale wówczas na przeszkodzie stanęły opady deszczu i tor nie nadawał się do jazdy. Nowy termin wyznaczyła żużlowa centrala. Trzeba przyznać, że w obliczu wielu odwołanych spotkań znalezienie wolnej daty nie było sprawą łatwą.

Skazywani na spadek
Częstochowianie nie wywalczyli awansu na torze, a na najwyższym poziomie znaleźli się poprzez drogę administracyjną. W poprzednim sezonie pierwszej ligi zajęli dopiero trzecie miejsce, ale w obliczu nie wpuszczenia do elity ekipy z Daugavpils otrzymali zaproszenie, z którego skorzystali. Zmontowana naprędce drużyna poskładana z zawodników, którzy byli jeszcze wolni na rynku, przez niektórych fachowców była skazywana na niemal pewny spadek. Jak na razie, na cztery rozegrane spotkania Włókniarz dwa wygrał. W zespole trenera Lecha Kędziory występuje dwóch byłych jeźdźców zielonogórskiej drużyny. To dobrze znany naszej publiczności Andreas Jonsson (z Myszką Miki na plastronie w latach 2011-2015) oraz Rune Holta (1996, 2012). Obaj trafili pod Jasną Górę z Rybnika. Trzeba przyznać, że najlepsze lata kariery mają już za sobą, a Norweg z polskim paszportem należy do najstarszych zawodników startujących obecnie w ekstralidze (urodził się w 1973 roku). W ekipie Włókniarza jest jeszcze jeden weteran. To Sebastian Ułamek (ur. 1975), który na ostatnie lata kariery postanowił wrócić do klubu, w którym zaczynał się ścigać.

Debiut wisiał w powietrzu
Falubaz jest zdecydowanym faworytem dzisiejszej konfrontacji. Powinien spokojnie i przekonująco wygrać ten mecz. Trener Marek Cieślak zdecydował się na manewr, o którym mówiło się już od pewnego czasu. W miejsce Andrieja Karpowa wstawił do składu pozyskanego przed obecnym sezonem Jacoba Thorssella. Debiutujący Szwed całkiem dobrze spisuje się w rodzimej lidze oraz na Wyspach. Nieźle wypadł podczas sparingów Falubazu. Ciekawostką jest fakt, że 24-latek w poprzednim sezonie zakładał plastron Włókniarza. W pierwszej lidze wykręcił średnią biegową 1,756 (dziewięć meczów, 41 biegów.

Atrakcje dla kibiców
W Strefie Falubaziaka na dzieci czekać będzie wiele, niesamowitych atrakcji oraz magii. Oprócz wszystkich znanych już dzieciom zabaw, na naszej scenie pojawią się niesamowici artyści. Falubaziaki wezmą udział w niezwykłym, interaktywnym pokazie iluzjonisty Tristo. Przygotował on wiele sztuczek, które na pewno zaskoczą nie tylko naszych najmłodszych kibiców ale również ich rodziców. Na naszej scenie swoje umiejętności zaprezentują również młodzi tancerze ze studia tańca Break Hill. Każdy chętny będzie mógł również wypróbować swoich sił pod okiem instruktora tańca break dance. Na dzieci czekać będzie także tor do kapsli, malowanie swoich szalików, tworzenie odznak falubaziaka oraz kolorowanie specjalnych czapeczek. Jak zwykle, każdy chętny otrzyma kolorowankę z podobizną jednego z naszych zawodników, którą będzie mógł zabrać do domu. Przygotowane przez wolontariuszy rebusy i labirynty również urozmaicą czas spędzony w strefie. Każdy chętny będzie mógł również pomalować buzię oraz zagrać w wielką grę planszową. Początek atrakcji od godz. 18.00.

Awizowane składy
Falubaz: 9. Patryk Dudek, 10. Jarosław Hampel, 11. Jason Doyle, 12. Thorssell, 13. Piotr Protasiewicz, 15. Alex Zgardziński.
Włókniarz: 1. Leon Madsen, 2. Ułamek, 3. Holta, 4. Jonsson, 5. Matej Zagar, 6. Oskar Polis.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.