Szykują się na trudny mecz

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Lesiński

Szykują się na trudny mecz

Jakub Lesiński

Trener Ekantor.pl Falubazu nie chciał specjalnie oceniać sobotniego rywala, ale przyznał, że Get Well Toruń to zespół z charakterem, a jego zawodnicy potrafią podnieść się po porażce. Mogą ponieść drugą...

W sobotę o godz. 20.00 na W69 druga kolejka ekstraligowych zmagań. Dla zielonogórskiej drużyny będzie to jednak pierwsze ligowe ściganie w tym roku. Przypomnijmy, że w Wielkanocny Poniedziałek odwołano mecz z MRGARDEN GKM-em Grudziądz, który ma odbyć się 2 maja o godz. 18.30. Trener Cieślak nie zmieniał składu w porównaniu do tego, który chciał desygnować przeciwko ekipie z województwa kujawsko-pomorskiego. Na razie szansy nie dostanie zatem całkiem dobrze dysponowany ostatnio Jacob Thorssell, ale trener Falubazu nie wyklucza, że Szwed pojedzie w jakimś innym meczu zielonogórskiej ekipy.
Na inaugurację torunianie trochę niespodziewanie przegrali na Motoarenie z aktualnymi mistrzami kraju. Cash Broker Stal Gorzów okazała się lepsza o dwa punkty. - Jedna i druga drużyna ma luki w swoich zespołach. Wygrali gorzowscy liderzy, a w szczególności mam na myśli Martina Vaculika i Przemka Pawlickiego, bo ich biegi były przełomowe. Trzeba powiedzieć, że w ekipie toruńskiej zawiodło kilku zawodników. Nie oznacza to jednak, że będą to robić cały czas. Szykujemy się na trudne mecz. Zrobimy wszystko, żeby zwyciężyć - przyznał trener Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra Marek Cieślak. - Kiedy przegrywa się inauguracje na własnym torze, to nie jest to mobilizujące dla drużyny. Z drugiej strony to zespół z charakterem. Jeżdżą tam zawodnicy, który potrafią podnieść się po porażce. Dlatego też musimy być w pełni skoncentrowani i przygotowani do sobotniej konfrontacji - tłumaczył doświadczony szkoleniowiec.

Już zmieniają
Sztab szkoleniowy Get Well wyciągnął wnioski po niedzielnej konfrontacji. Prowadzący drużynę zmienili pary i odsunęli od składu Michaela Jepsena Jensena. Obok Duńczyka w starciu z gorzowianami nie zachwycił także debiutujący w gronie seniorów Paweł Przedpełski. W awizowanym zestawieniu toruńskiej ekipy na mecz w Zielonej Górze wpisano byłego kapitana Falubazu Grzegorza Walaska. - To są takie rozpaczliwe próby ratowania sytuacji. Kto dzisiaj może powiedzieć, co pojedzie Walasek? A co by zrobił Jensen? Tego nie wie trener Robert Kościucha, menadżer Jacek Gajewski i ja też nie. Mogę jedynie przypuszczać, że jak przegrali mecz to coś robią. Jak już po pierwszym spotkaniu dokonuje się roszady, to znaczy, że zespół zawalił. Zobaczymy jak będzie u nas - komentował Cieślak, który podczas czwartkowej konferencji szkoleniowiec Falubazu był pytany także o postawę jednego z liderów Get Well Chrisa Holdera, a konkretnie o to czy występ Australijczyka był dla niego zaskoczeniem in minus. – To pytanie do Jacka Gajewskiego – szybko skontrował opiekun zielonogórskiej drużyny, po chwili dodając. – Nie wiem. W tym roku Chris jakoś nie nigdzie nie błyszczał. To nie mój problem! - powiedział w swoim stylu Cieślak.

Tak pojadą
Awizowane składy na sobotni pojedynek wyglądają następująco. Get Well: 1. Greg Hancock, 2. Paweł Przedpełski, 3. Chris Holder, 4. Grzegorz Walasek, 5. Adrian Miedziński, 6. Daniel Kaczmarek. Ekantor.pl Falubaz: 9. Patryk Dudek, 10. Jarosław Hampel, 11. Jason Doyle, 12. Andriej Karpow, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Sebastian Niedźwiedź. Sędziuje: Wojciech Grodzki (Opole), a komisarzem toru będzie Zbigniew Kuśnierski. Transmisja w nsport+ od 19.30. Live: www.gazetalubuska.pl

Sporo atrakcji dla fanów
Podczas spotkania na kibiców czeka sporo atrakcji. Po pierwsze: Strefa Falubaziaka. To wiele ciekawych inicjatywy dla młodych fanów. - Przede wszystkim w naszym lasku pojawią się nowe Falubazowe dekoracje i stałe elementy naszych zabaw. Do dyspozycji dzieci będzie dmuchana zjeżdżalnia oraz tor do kapsli - tłumaczył rzecznik Falubazu Marcin Grygier. - Wspólnie z naszymi wolontariuszami pomalujemy wielkie donice oraz posadzimy w nich żółte i białe kwiatki – dodał przedstawiciel zielonogórskiego klubu.

Nowością na strefie będą również zagadki, rebusy i labirynty żużlowe, za rozwiązanie których Falubaziaki otrzymają małe upominki. Oprócz podobizn naszych zawodników, dzieci będą mogły pomalować materiałowe szaliki, specjalnymi pastelami do tkanin. Nowością będą również pokazy młodych talentów. Podczas najbliższych zawodów swoje umiejętności zaprezentują tancerze break dance ze studia tańca Break Hill. W strefie znajdzie się również miejsce na puszczanie wielkich baniek oraz malowanie kredą.

Na placu za wieżyczką sędziowską będzie zlokalizowana strefa piłkarska UKP Falubazu. - Przewidujemy zabawy dla dzieci i różne konkurencje z nagrodami. – tłumaczył Grygier, który dodał, że wszystkie strefy wystartują w sobotę o godz. 18.00.
Nowy prezenter Radek Blonkowski będzie zdradzał fanom informacje z kulis, a także przeprowadzał rozmowy z samymi kibicami.

Co jeszcze? – Przygotujemy pięć tysięcy kartonów w formacji B2 z wielkim napisem „5:1”, a pod nim reklama firmy As. Rozdamy je kibicom. Spodziewamy się bardzo fajnego efektu, kiedy zespół będzie odnosił podwójne biegowe zwycięstwo – opisywał rzecznik Falubazu.

Ostatnią ciekawą inicjatywą będzie obecność na stadionie dziewcząt z grupy F16 w nowych strojach, które mają chodzić wokół obiektu ze specjalnymi tabliczkami. Będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie, a potem przesłać fotografię do klubu i wziąć udział w konkursie. Nagrodami mają być bilety na kolejne mecze zielonogórskiej drużyny.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.