Szykuje się bardzo świąteczny weekend. W niedzielę w wielu miastach będzie wspólna wigilia

Czytaj dalej
Fot. 123 RF
Anna Rimke

Szykuje się bardzo świąteczny weekend. W niedzielę w wielu miastach będzie wspólna wigilia

Anna Rimke

Na rynku w Sulęcinie harcerze będą rozdawać sianko pod obrus. W Skwierzynie na rynku stanie żywa szopka. A w Rzepinie do dzieci zawita święty Mikołaj. Sprawdź, jak wspólne wigilie będą wyglądały w innych miastach.

Lubniewice
Wspólnie odśpiewają miejską kolędę
Podczas Gminnej Wigilii na Rynku wszyscy chętni wspólnie będą mogli odśpiewać specjalną lub-niewicką kolędę. Nie zabraknie oczywiście świątecznych występów oraz bożonarodzeniowego poczęstunku. Na rynku będą też jarmark świąteczny, interaktywne stoiska dla dzieci: niedziela, 14.00, Rynek.

Kostrzyn
Będzie rękodzieło i kolędowanie
W Kostrzyńskim Centrum Kultury będzie Jarmark Rzeczy Ładnych. A na nim mieszkańcy znajdą stoiska z pięknym rękodziełem artystycznym. Ale nie tylko. Nie zabraknie też kolędowania z dziećmi i młodzieżą ze Studia Piosenki, które wprowadzi wszystkich w świąteczny nastrój:_niedziela, 15.00, KCK przy ul. Sikorskiego.

Ośno Lubuskie
Świąteczne spotkanie przy wspólnym stole

Podczas Wigilii Miejskiej mieszkańcy będą mieli okazję podzielić się opłatkiem oraz razem pośpiewać kolędy i pastorałki. Ale przede wszystkim to jedyna w roku okazja, by usiąść razem przy świątecznym stole i wspólnie degustować wigilijne potrawy: niedziela, 15.00, rynek przed ratuszem.

Rzepin
Miasto odwiedzi święty Mikołaj

Podczas wspólnej Wigilii dla mieszkańców wystąpią dzieci i młodzież z całej gminy. Będzie też jarmark bożonarodzeniowy, na którym można kupić świąteczne ozdoby i upominki dla bliskich. Nie zabraknie oczywiście potraw świątecznych. A dzieci ucieszy wizyta świętego Mikołaja:_niedziela, 15.00, Plac Ratuszowy.

Witnica
Przy opłatku zbiórka zabawek dla dzieci

Wigilia dla mieszkańców to głównie wigilijne dania oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Ale nie tylko. Wszyscy, którzy chcą się podzielić z innymi, mogą tego dnia przynieść zabawki i słodycze dla dzieci z mniej zamożnych rodzin:niedziela, 15.30, plac przed Regionalnym Centrum Ratownictwa.

Skwierzyna
Najmłodszych ucieszy żywa szopka

Kto wybierze się na wigilijne spotkanie mieszkańców gminy, będzie mógł posłuchać koncertu, popróbować potraw wigilijnych i razem z innymi kolędować. Podczas spotkania będzie można się zaopatrzyć w świąteczne smakołyki i ozdoby na specjalnym kiermaszu. Będzie też kącik świąteczny dla dzieci oraz żywa szopka: niedziela, 15.00, rynek przed ratuszem.

Sulęcin
Na rynku na mieszkańców czeka wspólne biesiadowanie i... sianko pod obrus

Wspólna Wigilia to przede wszystkim świąteczny koncert. Na rynku wystąpią przed-szkolaki, solistki z domu kultury, chór Biały Orzeł oraz zespół Bene Vestri. Będzie też kiermasz rękodzieła. Ale co najważniejsze, każdy chętny będzie mógł skosztować wigilijnych potraw. Na mieszkańców będą czekały pyszne pierogi, łazanki, kluski z makiem, barszczyk i śledzie. A harcerze będą rozdawać sianko pod obrus i światełko betlejemskie: niedziela, 15.00, rynek.

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi. Lubię ich słuchać i z nimi rozmawiać. Dzięki temu, każdy dzień mojej pracy jest inny. 


Zajmuję się tematami związanymi z oświatą:Lubię poznawać ciekawych ludzi:A kiedy Ci ludzie mają coś wspólnego ze zwierzętami, to muszę ich poznać:Ale nie tylko przyjemnymi sprawami się zajmuję. Jak trzeba, to jestem też w miejscu tragedii:Portal Naszemiasto.pl


Na czele moich obowiązków jest też portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.pl


Tu nie tylko piszę, ale też opiekuję się stroną.


 


Gdyby nie praca w redakcji, to...


Trudno powiedzieć... Od najmłodszych lat uwielbiałam pisać i chyba stąd ten pomysł na życie. Ale myślę, że mogłabym też zwyczajnie sobie zwiedzać świat. I tylko od czasu, do czasu napisać o ludziach, których spotkałam na swojej drodze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.