Tą bramą przez wieki wchodziło się do Gorzowa

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Tą bramą przez wieki wchodziło się do Gorzowa

Jarosław Miłkowski

Została zbudowana w XIV wieku i była jednym z trzech wejść do miasta. W naszym cyklu „Kawałek historii” przyglądamy się Bramie Santockiej.

To jedno z ważniejszych wydarzeń archeologicznych w Gorzowie w ostatnich latach. Przy okazji remontu ul. Sikorskiego – na wysokości wejścia do sali sesyjnej urzędu miasta - robotnicy trafili na fundamenty Bramy Santockiej. Była ona jednym z trzech wejść do miasta. Oprócz niej była także Brama Młyńska (niewykluczone, że na jej fragmenty robotnicy natrafią, gdy rozkopią ul. Sikorskiego na wysokości ul. Młyńskiej), a także Brama Mostowa.

CZYTAJ DALEJ:

 • Jak długie były mury miejskie?
 • Kiedy zburzono bramy do miasta?
 • Gdzie była Brama Młyńska?
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.