Ta inwestycja warta jest miliony złotych. Drzewa już zostały wycięte, ale przetarg jeszcze nie został rozstrzygnięty. Co jest w planie?

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Ta inwestycja warta jest miliony złotych. Drzewa już zostały wycięte, ale przetarg jeszcze nie został rozstrzygnięty. Co jest w planie?

Eliza Gniewek-Juszczak

- Po deszczu tędy nie da się przejść - stwierdza mieszkaniec osiedla Fredry Zbigniew Stadnik. - A samochody stoją w wodzie. Miasto zaplanowało remont i ogłosiło przetarg na potrzebne prace.

Do 16 marca urząd miejski czeka na oferty do przetargu na prace na osiedlu Fredry. Prezydent Jacek Milewski poinformował, że to ostatni etap przygotowań do rozpoczęcia prac przy modernizacji uliczek pomiędzy ulicami Fredry, Staszica, Matejki i 1 Maja. - Przetarg na wyłonienie wykonawcy dla tej ogromnej, ponad dziesięciomilionowej, inwestycji ogłosiliśmy 26 lutego - powiadomił prezydent.

Co będzie robione?

Zakres zaplanowanych prac obejmuje:

Droga do sklepu zalana wodą

– Jak jest deszcz to woda stoi. Wtedy jest najgorzej. Nie ma jak przejść – stwierdza Zbigniew Stadnik, mieszkaniec osiedla Fredry. – Ile można czekać na ten remont? Trzeba ten stary asfalt ściągnąć.
Mieszkaniec podkreśla, że wprawdzie szkoda wyciętych drzew, ale pewnie była taka potrzeba na rzecz inwestycji. Tam gdzie rosły, powstaną miejsca postojowe.
- Po zakończeniu remontu wszystkich wewnętrznych uliczek będzie ponad 350 miejsc parkingowych (łącznie przybędzie na osiedlu około 120 miejsc parkingowych) - poinformował prezydent, podkreślając, że wzdłuż przebudowywanych ulic więcej miejsc nie udało się wygospodarować na taki cel, a pozostałe tereny należą do spółdzielni mieszkaniowej i to mieszkańcy muszą zdecydować jak zagospodarować te tereny.

Wstępne terminy inwestycji na osiedlu Fredry

Urząd miejski wyznaczył termin złożenia ofert na 16 marca 2020 r., a termin zakończenia prac na 31 lipca 2021 roku. - Kryterium wyboru to 60% cena i 40% długość gwarancji na wykonane prace (minimalnie wymagamy 60 miesięcy). Mam nadzieję, że oferty „zmieszczą” się w miejskim budżecie - liczy prezydent Milewski.

I etap prac na osiedlu Fredry prawie zakończony

Dobiega końca pierwszy etap prac na osiedlu Fredry. Trwa przebudowa głównej ulicy. Powstało ok. 2,5 kilometra chodników, ok. 1,5 km ścieżki rowerowej. Jest też nowa, szersza nawierzchnia ul. Fredry oraz m.in. nowa przepompownia wód deszczowych. Postawiono także nowe oświetlenie drogowe.

ZOBACZ TEŻ:
Nowa Sól. W dawnej szkole powstanie Centrum Aktywności Społecznej

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.