"Ta kontrofensywa zszokuje świat". Kiedy Ukraińcy ruszą do ataku?

Czytaj dalej
Fot. Fot. 53 Brygada
Anna Piotrowska

"Ta kontrofensywa zszokuje świat". Kiedy Ukraińcy ruszą do ataku?

Anna Piotrowska

– Uważam, że Bachmut to miejsce, dokąd rosyjska armia poszła, by umierać – ocenił Dan Rice, amerykański doradca naczelnego dowódcy ukraińskich sił zbrojnych gen. Wałerija Załużnego. Wiosną Ukraina przeprowadzi "bardzo silną kontrofensywę, która zszokuje świat" – powiedział portalowi NV Dan Rice.

"Putin popełnia błąd za błędem"

Według amerykańskiego oficera, Bachmut to miejsce, dokąd rosyjska armia poszła, by umierać. Jak podkreślił, Władimir Putin popełnia "błąd za błędem" i łamie wszystkie zasady wojny.

– Rok temu napadł na Ukrainę w złym miesiącu. W lutym w tych warunkach się nie atakuje. Ale i tak w tym roku kontynuował ataki w lutym i marcu – kontynuował Amerykanin.

Specjalny doradca Załużnego wyraził pogląd, że działania Putina "zjadają" rosyjską armię. – Atakując na otwartej przestrzeni, piechotą przeciwko artylerii, stracili wielu ludzi – dodał amerykański weteran.

[polecany] 24627767 [/polecany]
[promo]70867115;1;[/promo]

Potężne straty Rosjan na Ukrainie

Rice przekazał, że obecnie na wojnie miesięcznie ginie ok. 25 tys. rosyjskich żołnierzy. To szacunek z marca. Również w marcu liczba rannych rosyjskich żołnierzy wyniesie ok. 75 tys.

– Wszystkie najlepsze jednostki rosyjskiej armii ulegają zniszczeniu. To okropny czas na atak. Dlatego, kiedy będzie odpowiedni czas na atak - wiosną, Ukraina będzie miała dużo silniejszą armię, dużo lepsze zaplecze niż rok temu – podkreślił.

[polecany] 24624023 [/polecany]

[video]44039[/video]

mm

Anna Piotrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.