Natalia Dyjas-Szatkowska

Ta szkoła w Zielonej Górze żegna pisemne zadania domowe. Czy pomysł się przyjmie?

Większość uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze nie musi już odrabiać pisemnych zadań domowych w domu. Placówka testuje ten pomysł Fot. Mariusz Kapała Większość uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze nie musi już odrabiać pisemnych zadań domowych w domu. Placówka testuje ten pomysł w obecnym roku szkolnym
Natalia Dyjas-Szatkowska

Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze w tym roku szkolnym nie zadają uczniom pisemnych zadań domowych. Czy eksperyment przyjmie się i stanie codziennością?

- W ubiegłym roku zaproponowałam radzie pedagogicznej, by marzec był miesiącem bez zadawania pisemnych zadań domowych – mówi Liliana Witczuk-Kamieniarz, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze. - Obserwowaliśmy skutki tej decyzji. Żaden z nauczycieli nie stwierdził, że wyniki nauczania albo i oceny uczniów drastycznie się pogorszyły. To nam pokazało, że bez zadań pisemnych można sobie poradzić. Na początku września tego roku wróciliśmy do pomysłu i podjęliśmy decyzję w sprawie niezadawania prac pisemnych niemal jednogłośnie.

To koniec z pisemnymi zadaniami domowymi w jednej z zielonogórskich szkół. 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:  • problemy i sprawy Zielonej Góry,

 • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.