Tą ulicą pojedziemy w dwóch kierunkach

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Tą ulicą pojedziemy w dwóch kierunkach

Natalia Dyjas-Szatkowska

- Na ulicy doktora Pieniężnego, chyba w ramach modernizacji Bohaterów Westerplatte, robotnicy przez ostatnie dni poszerzali miejsce pod nowy chodnik - skontaktowała się z nami nasza Czytelniczka, pani Grażyna. - Przez to ulica zrobiła się wąska. Czy to oznacza, że po remoncie stanie się ona ulicą jednokierunkową? Na bieżąco śledzę przebieg prac i nigdzie nie widziałam, żeby taki pomysł był w planach.

Nasza Czytelniczka podkreśla też, że taka zmiana nie byłaby korzystna, szczególnie dla mieszkańców ulicy Kazimierza Wielkiego, którzy do tej pory z łatwością mogli dojechać samochodem do swoich mieszkań. Teraz, kiedy układ miałby się zmienić, będą musieli oni nadrabiać drogi.

Więcej przeczytasz w czwartek, 28 września, w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Remont ul. Westerplatte w Zielonej Górze

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.