Tak będzie wyglądać nasza nowa zajezdnia

Czytaj dalej
Fot. wizualizacja
Jakub Nowak

Tak będzie wyglądać nasza nowa zajezdnia

Jakub Nowak

Przypomnijmy: sześć gmin z naszego powiatu, zrzeszonych w ramach Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego, podpisało niedawno z Urzędem Marszałkowskim dokument, dzięki któremu otrzymaliśmy ok. 39 mln zł na organizację wspólnego dla Nowej Soli, gminy wiejskiej, Otynia, Kożuchowa, Siedliska oraz Kolska transportu.

Na co konkretnie je wydamy? Przede wszystkim wspólna komunikacja zakłada stworzenie przez sześć samorządów nowej spółki (każda z gmin miałaby w niej swój udział), zakup nowych autobusów oraz oczywiście zorganizowane całej bazy. We wtorek, 1 marca poznaliśmy szczegółową wizualizację przyszłej zajezdni dla autobusów, która ma być wybudowana za jakiś czas wzdłuż południowej obwodnicy Nowej Soli (znajdować się będzie tuż za Rondem Województwa Lubuskiego).

- Kolory zostały uzgodnione w zespole roboczym na czele z prezydentem - są stonowane i nawiązują do przemysłowego charakteru zabudowy sąsiedniej strefy. Utrzymane są w kolorystyce odcienia szarości z dodatkiem niebieskiego - informuje Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu. W podobnej kolorystyce mają być również utrzymane przystanki w każdej z gmin.

Więcej zdjęć wizualizacji znajdziesz na naszej stronie nowasol.naszemiasto.pl

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.