Tak ma wyglądać nowa galeria przy Słowiańskiej

Czytaj dalej
Fot. Materiały Hosso
Alicja Kucharska

Tak ma wyglądać nowa galeria przy Słowiańskiej

Alicja Kucharska

- Galeria Hosso w Świebodzinie zostanie otwarta w czwartym kwartale 2018 roku - zapowiada Katarzyna Meger-Dziechciarz.

Nowa galeria pojawi się na działce sąsiadującej z ulicą Słowiańską.

- Galeria Hosso w Świebo-dzinie zostanie otwarta w czwartym kwartale 2018 roku. Jej powierzchnia całkowita zajmie 12. 000 mkw. Przynależeć do niej będzie 400 miejsc parkingowych - mówi Katarzyna Meger-Dziechciarz, rzecznik prasowy firmy.

Galerie handlowe Hosso zostały wybudowane m. in. w Kołobrzegu, Gryficach, Szczecinku czy Białogardzie. Na stronie wyczytujemy, że w realizacji jest także obiekt w Gubinie.

Jak zaznaczała w kwietniu rzecznik prasowa, takie miasta jak Świebodzin, stanowią ciekawą opcję dla rozwoju nowoczesnych obiektów, a dla klientów atrakcyjne miejsca zakupów, rozrywki i spędzania wolnego czasu. - Nasze badania pokazują, że Świebodzin ma wielki potencjał gospodarczy i handlowy, miasto nieustannie się rozwija i potrzebuje prężnie działającej galerii handlowej - tak komentowała motywy K. Meger-Dziechciarz. Galeria, która powstanie na zakupionym terenie, ma mieć bogatą ofertę: zakupową, usługową, rozrywkową. W planach jest budowa obiektu dostosowanego do oczekiwań mieszkańców, a więc miejsca nowoczesnego o wysokim standardzie, ze wszelkimi udogodnieniami.

¬ Jesteśmy w trakcie ukończenia projektu budowlanego - podsumowuje rzecznik prasowa.

W roku ubiegłym głośno było również o budowie wielkiego parku handlowego przy ul. Wojska Polskiego. Miałby się znajdować przy rondzie DK 92, naprzeciw stacji Orlen. Obiekt handlowy Karuzela miał być - zgodnie ze wcześniejszymi informacjami - powiązany z Intermarche oraz Bricoma-rche. Obiekt miał zajmować 10.000 mkw. powierzchni.

Zapowiedzi mówiły, że budowa galerii rozpocznie się w pierwszej połowie roku. Ta się nie rozpoczęła, więc w mieście pojawiły się pogłoski, że galeria w nie powstanie.

Ale Sarah Klebeko z Centrum Karuzela poinformowała nas natomiast, że prace nad projektem trwają.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.