Tak ma wyglądać nowa galeria przy Słowiańskiej

Czytaj dalej
Fot. Materiały Hosso
Alicja Kucharska

Tak ma wyglądać nowa galeria przy Słowiańskiej

Alicja Kucharska

- Galeria Hosso w Świebodzinie zostanie otwarta w czwartym kwartale 2018 roku - zapowiada Katarzyna Meger-Dziechciarz.

Nowa galeria pojawi się na działce sąsiadującej z ulicą Słowiańską.

- Galeria Hosso w Świebo-dzinie zostanie otwarta w czwartym kwartale 2018 roku. Jej powierzchnia całkowita zajmie 12. 000 mkw. Przynależeć do niej będzie 400 miejsc parkingowych - mówi Katarzyna Meger-Dziechciarz, rzecznik prasowy firmy.

Galerie handlowe Hosso zostały wybudowane m. in. w Kołobrzegu, Gryficach, Szczecinku czy Białogardzie. Na stronie wyczytujemy, że w realizacji jest także obiekt w Gubinie.

Jak zaznaczała w kwietniu rzecznik prasowa, takie miasta jak Świebodzin, stanowią ciekawą opcję dla rozwoju nowoczesnych obiektów, a dla klientów atrakcyjne miejsca zakupów, rozrywki i spędzania wolnego czasu. - Nasze badania pokazują, że Świebodzin ma wielki potencjał gospodarczy i handlowy, miasto nieustannie się rozwija i potrzebuje prężnie działającej galerii handlowej - tak komentowała motywy K. Meger-Dziechciarz. Galeria, która powstanie na zakupionym terenie, ma mieć bogatą ofertę: zakupową, usługową, rozrywkową. W planach jest budowa obiektu dostosowanego do oczekiwań mieszkańców, a więc miejsca nowoczesnego o wysokim standardzie, ze wszelkimi udogodnieniami.

¬ Jesteśmy w trakcie ukończenia projektu budowlanego - podsumowuje rzecznik prasowa.

W roku ubiegłym głośno było również o budowie wielkiego parku handlowego przy ul. Wojska Polskiego. Miałby się znajdować przy rondzie DK 92, naprzeciw stacji Orlen. Obiekt handlowy Karuzela miał być - zgodnie ze wcześniejszymi informacjami - powiązany z Intermarche oraz Bricoma-rche. Obiekt miał zajmować 10.000 mkw. powierzchni.

Zapowiedzi mówiły, że budowa galerii rozpocznie się w pierwszej połowie roku. Ta się nie rozpoczęła, więc w mieście pojawiły się pogłoski, że galeria w nie powstanie.

Ale Sarah Klebeko z Centrum Karuzela poinformowała nas natomiast, że prace nad projektem trwają.

Alicja Kucharska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.