Tak ma wyglądać nowe centrum informacji

Czytaj dalej
Fot. wizualizacja
Jakub Nowak

Tak ma wyglądać nowe centrum informacji

Jakub Nowak

Wiemy już, jak ma wyglądać Centrum Informacji Turystycznej Doliny Środkowej Odry, które będzie przy ul. Korzeniowskiego w Nowej Soli.

O planach stworzenia w Nowej Soli Centrum Informacji Turystycznej Doliny Środkowej Odry pisaliśmy już na naszych łamach. Przypomnijmy: miejsce, czyli budynek przy ul. Korzeniowskiego, nie jest oczywiście przypadkowe, to tereny tuż nad samą rzeką.
Teraz poznaliśmy już konkretne wizualizacje obiektu, który będzie swoistym „centrum dowodzenia” naszymi dwoma statkami, ale także miejscem, gdzie poza tytułową informacją, będzie można dostać bilety i wszelkie gadżety, związane z Odrą.

Nowym centrum zarządzać będzie stowarzyszenie „Odra dla turystów”, które jest operatorem dwóch statków

- Aktualnie trwają, finansowane przez nasze miasto, prace nad dokumentacją techniczną przebudowy budynku przy ul. Korzeniowskiego 2. Zaproponowane rozwiązania uzyskały już akceptację Powiatowego Konserwatora Zabytków - komentuje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższym czasie złożony zostanie wniosek o pozwolenie na budowę. Kompletna dokumentacja, wraz z pozwoleniem i budynkiem, zostanie przekazana Stowarzyszeniu „Odra dla turystów”. Wszystko po to, aby móc starać się o pieniądze z zewnątrz na wspomniane przedsięwzięcie.

Przypomnijmy: miastu udało się już także porozumieć z lokatorami mieszkań komunalnych w budynku przy ul. Korzeniowskiego 2, co do zmiany miejsca zamieszkania. - Przygotowujemy dla nich lokale komunalne w innych częściach naszego miasta - podkreśla J. Milewski. Jak dodaje, cała inwestycja, zaakceptowana przez wszystkich członków stowarzyszenia, będzie jednym z kolejnych elementów konsekwentnego odwracania się twarzą do rzeki.

Nowym centrum zarządzać będzie stowarzyszenie „Odra dla turystów”, które jest operatorem dwóch statków.
wizualizacja Miejsce nowego centrum, czyli budynek przy ul. Korzeniowskiego, nie jest oczywiście przypadkowe, to tereny tuż nad samą rzeką.

Warto w tym miejscu też przypomnieć, że osobno trwają także inne działania, związane z zagospodarowaniem terenu wokół małych przystani. Chodzi o zagospodarowanie terenu niedaleko mariny (miejsce między Odrą a wałem).
Jak opisaliśmy z kolei wczoraj, jeszcze w tym tygodniu miasto ogłosi także przetarg na dokończenie budowy naszych małych przystani na Odrze. Otwarcie ofert zaplanowano na koniec miesiąca. Po wyłonieniu wykonawcy prace powinny zakończyć się w ciągu trzech, czterech miesięcy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.