Tak może wyglądać nowa zajezdnia autobusowa w Nowej Soli [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. arch. Nowej Soli
(jan)

Tak może wyglądać nowa zajezdnia autobusowa w Nowej Soli [ZDJĘCIA]

(jan)

Poznaliśmy wstępną koncepcję nowej zajezdni dla autobusów, która znajdzie się w okolicach Ronda Województwa Lubuskiego w Nowej Soli.

Pomimo ostatnich zawirowań, związanych organizacją wspólnego transportu w powiecie po roku 2017, nie ustają rozpoczęte wcześniej prace techniczne, związane m.in. ze stworzeniem odpowiedniej dokumentacji.

Przypomnijmy: w ramach Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego wszystkie gminy z powiatu nowosolskiego miały zorganizować wspólną komunikację (zakupić własne autobusy, stworzyć centrum przesiadkowe, zajezdnię itd.). W wyniku braku zgodności co do niektórych kwestii, Nowa Sól ze wspólnego projektu wyłączyła ostatecznie Bytom Odrzański oraz Nowe Miasteczko (sprawę opisywaliśmy szeroko w ostatnich wydaniach „Tygodnika Nowej Soli”).

Szykowany jest także przetarg na wykonanie przystanków we wszystkich stolicach gmin partnerskich

Teraz, już w pomniejszonym składzie, kontynuowane są jednak prace związane m.in. ze stworzeniem nowej zajezdni autobusowej, która ulokowana będzie w przyszłości przy Rondzie Województwa Lubuskiego w Nowej Soli. Niedawno poznaliśmy już wstępną koncepcję tego miejsca. - W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy ją z biura projektowego z Wrocławia, na kolegium prezydenta była analizowana i konsultowana, ostatecznie wprowadzono pewne uwagi, związane głównie z optymalizacją kosztów - mówi Andrzej Drozdek, szef Wydziału Inwestycji w nowosolskim magistracie.

Jak zaznacza naczelnik, projektując wspomnianą zajezdnię trzeba było uwzględnić linię wysokiego napięcia, która przecina niemal na pół działkę, na której ma powstać zajezdnia. Stąd pewne rozproszenie niektórych budynków. Ostatecznie znajdzie się tu jednak wszystko, co jest wymagane do zarządzania dużym, wspólnym dla sześciu gmin z powiatu, transportem.

- Będzie budynek stacji paliw, część administracyjno-dyspozytorska, która będzie dwukondygnacyjna, poza tym strefa obsługi technicznej ze stacją diagnostyczno-naprawczą oraz oczywiście jakaś część socjalna i zadaszone miejsca na pojazdy - wylicza A. Drozdek. Jak uzupełnia z kolei wiceprezydent Jacek Milewski, równolegle do tych prac szykowany jest także przetarg na wykonanie przystanków we wszystkich stolicach gmin partnerskich.

(jan)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.