Eliza Gniewek-Juszczak

Tak naprawdę każdy chciał pomóc, ale wyszedł hejt. Akcja wsparcia na zakup tomografu dla szpitala w Nowej Soli

Szpital w Nowej Soli potrzebuje nowego tomografu Fot. dziennikzachodni.pl Szpital w Nowej Soli potrzebuje nowego tomografu
Eliza Gniewek-Juszczak

- To jedno z najgorszych doświadczeń w mojej 17-letniej karierze samorządowej - przyznaje prezydent Wadim Tyszkiewicz. Chodzi o akcję wsparcia zakupu tomografu dla szpitala.

- Nie potrzebuję splendoru i chwały, ale nie pozwolę, aby ktoś profanował ideę kilkudziesięciu ludzi, którzy zrobili swoją robotę - mówi prezydent Nowej Soli i dodaje,że jest mu po prostu przykro. Od kilku tygodni trwa akcja komitetu „Razem dla tomografu”. Był koncert charytatywny, licytacja, zbiórka do puszek, skuteczne rozmowy z samorządowcami o udzieleniu pomocy.
- Osiągnęliśmy sukces bez wątpienia. Zbliżamy się do miliona złotych. Jak można przypisywać sobie zasługi? To zdyskredytowanie pracy wielu osób - stwierdza prezydent.

CZYTAJ DALEJ:

  • Szeroka zbiórka pomocy na rzecz zakupu tomografu. Czy pomogli wszyscy, którzy mogli? Skąd wziął się hejt w tej sprawie?
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.