Tak się wytacza działo przeciwko chorobom dzieci

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Tak się wytacza działo przeciwko chorobom dzieci

Jarosław Miłkowski

Pacjenci oddziału dziecięcego w szpitalu w Gorzowie miały w niedzielę niezłą frajdę. Tuż po obiedzie przyjechali do nich motocykliści i fani militariów.

- Ciężko jest w szpitalu, ale dzięki tej imprezie łatwiej to znieść - mówił nam wczoraj 9-letni Mikołaj Potocki z Gorzowa. To jeden z 30 pacjentów oddziału dziecięcego szpitala przy ul. Dekerta. Wraz z innymi maluchami, którzy przebywają w lecznicy miał wczoraj prawdziwą frajdę. Wczesnym popołudniem do szpitala przyjechało bowiem kilkudziesięciu motocyklistów oraz fanów militariów, którzy przywieźli im zabawki oraz wozili po szpitalnym placu. Okazja? Oczywista - zbliżający się 1 czerwca.

- Bardzo mi się tu podoba - mówił 7-latek Szymon Kośmicki, gdy siadał za kierownicą łazika.

Tę formę obchodów Dnia Dziecka szpital zorganizował już po raz trzeci. - Z tych dorocznych odwiedzin zrobił nam się już tradycyjny piknik. Radość to jedno z najlepszych lekarstw - mówi Małgorzata Urbańska - Kosińska, ordynator oddziału. A Robert Dubkowski, który woził pacjentów swoim trójkołowcem, przestrzegał: - Jeśli ktoś jest zdrowy, ale smutny, to zachoruje - mówił z uśmiechem.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.