Taka straż pożarna musi się podobać

Czytaj dalej
Wojciech Tatara

Taka straż pożarna musi się podobać

Wojciech Tatara

Druhny Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotowej promują swoją jednostkę w kalendarzu. Pieniądze z jego sprzedaży będą przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Chotowa to licząca około 700 mieszkańców wieś w pow. dębickim. Oprócz szkoły, kościoła i centrum wypoczynkowego, jest tam też coraz bardziej rozpoznawalna w kraju jednostka OSP. Wszystko dzięki tamtejszym druhnom, które zdecydowały się na wydanie profesjonalnego kalendarza na 2017 rok.

- Mamy zamówienia od wielu jednostek OSP z całej Polski. Kalendarze z naszymi druhnami trafiły do Sochaczewa, stolicy, a nawet na Pomorze. Oczywiście zgłaszają się do nas także jednostki z Podkarpacia. Często kupujący proszą o dedykacje druhen, które są w kalendarzu - mówi Łukasz Gajewski, naczelnik OSP Chotowa.

Na pomysł stworzenia kalendarza wpadła druhna Natalia Cygan, która skończyła szkołę fotograficzną. Dwanaście zdjęć powstawało w ciągu kilku miesięcy.

- Jedne z nas studiują, inne uczą się w szkołach średnich, dlatego najtrudniej było zebrać całą grupę. Spotykałyśmy się głównie w weekendy - o okolicznościach powstania kalendarza opowiada Gabriela Guziec.

- Czasami było dużo śmiechu i zabawy. W naszej jednostce jest bardzo dobra atmosfera, dlatego wszystkie z przyjemnością brałyśmy udział w tworzeniu tego kalendarza - dodaje Mariola Czuba.

- Przez chwilę mogłyśmy się poczuć jak zawodowe modelki. Podczas zdjęć wykorzystywany był profesjonalny sprzęt. Czasami czekałyśmy dłuższy czas na odpowiednie światło, ale jak widać, warto było. Większość dziewczyn zgodziła się na wzięcie udziału w sesjach fotograficznych z ciekawości, dlatego cieszy efekt i tak duże zainteresowanie naszym kalendarzem - mówi Natalia Krzystek.

Z kolei Anna Socha zauważa, że wspólnymi siłami udało się zrobić coś pożytecznego dla jednostki.

- W kalendarzu jesteśmy tylko my, ale trzeba dodać, że w jego stworzenie zaangażowało się mnóstwo osób. Podziękowania należą się kolegom z jednostki, którzy nosili cały sprzęt potrzebny do sesji, zwijali węże strażackie, które na potrzeby zdjęcia kilkanaście razy musiałyśmy rozwinąć, no i naszej koleżance Natalii Cygan, której nie ma na zdjęciach, a która stworzyła ten kalendarz - mówi Anna Socha.

Można jeszcze kupić

Kalendarz na 2017 rok kosztuje 20 zł. Zamówienie można złożyć za pośrednictwem maila: [email protected] lub wysyłając wiadomość na facebookowym profilu: OSP Chotowa. Koszt wysyłki według cennika Poczty Polskiej.

Uzyskane ze sprzedaży kalendarza pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt strażacki i być może na zakup mundurów galowych.

Druhny z Chotowej nie tylko poprzez kalendarz promują jednostkę. Biorą udział w spotkaniach z maluchami, opowiadając o pożarnictwie, akcjach charytatywnych, uroczystościach gminnych, startują w zawodach. W najbliższych dniach odwiedzą mieszkańców Chotowej jako grupa kolędnicza.

Wojciech Tatara

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.