Jarosław Miłkowski

Takie dziś jest własne „M”

Tak ma wyglądać osiedle Wioska Żeglarska w Sławie. Fot. Materiały dewelopera Tak ma wyglądać osiedle Wioska Żeglarska w Sławie.
Jarosław Miłkowski

W Lubuskiem buduje się coraz więcej mieszkań. Metr kupimy poniżej 4 tys. zł.

Ile mieszkań buduje się w Lubuskiem? Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że co roku więcej. Jeszcze w 2012 r. oddano w regionie 1073 mieszkania deweloperskie, dwa lata później było to 1218, a w 2016 r. – już 1592. Słupki będą rosły.

Słubice to plac budowy
Na terenie po byłym Komesie powstanie niebawem 800 mieszkań, a przy ul. Żwirki i Wigury kolejnych 60 lokali deweloper¬skich. Budować będzie także gmina. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał Słubicom 1 mln zł bezzwrotnej pożyczki na budowę 19 lokali socjalnych.

CZYTAJ TEŻ:

 • Ile kosztuje mieszkanie na rynku wtórnym?
 • Gdzie budują więcej - w Gorzowie czy w Zielonej Górze?
 • Gdzie powstanie 1 tys. mieszkań?
Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.