Czesław Wachnik

Takie lekcje wuefu maja uczniowie świebodzińskich szkół

Tak jeździli uczniowie gimnazjum Fot. C.Wachnik Tak jeździli uczniowie gimnazjum
Czesław Wachnik

Na lodowisku ćwiczyli uczniowie gimnazjum.

Na lodowisku przy stadionie miejskim w Świebodzinie zastaliśmy uczniów klasy III pobliskiego Gimnazjum nr 1. Młodzież bawiła się świetnie. Uczennica Alicja Grochowina powiedziała nam, że dla uczniów jazda na łyżwach to duża frajda. A odbywa się ona w ramach zajęć wychowania fizycznego. Lodowisko w Świebodzinie czynne jest od kilku dni. I jak nam powiedział dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jarosław Aszakiewicz, udało się je zrobić, bo zapanowały ujemne temperatury.

- By powstała płyta, muszą być mrozy. Przez kilka mroźnych dni wylewaliśmy wodę, która warstwami zamarzała. Później do akcji wkroczył agregat, który obecnie sprawia, że lód nie topnieje. Lodowisko będzie czynne do plus 10 stopni Celsjusza. Przy wyższych trzeba będzie je zamknąć - tłumaczył dyrektor.

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.