Takie małe urządzenie powie dużo o powietrzu w Gorzowie [WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Takie małe urządzenie powie dużo o powietrzu w Gorzowie [WIDEO

Jarosław Miłkowski

Już za kilka dni będziemy mogli śledzić jakość powietrza aż z dziewięciu mierników w mie¬ście. Dbania o powietrze będą one uczyły także dzieci.

- To urządzenie przyda się nam do uczenia dzieci. O tym, że czyste powietrze jest ważne, mówimy uczniom od dawna. Pewnego razu robili nawet doświadczenie. Mieli wystawić na zewnątrz patyczek z doklejonym papierkiem, by zobaczyć, ile pyłu się na nim osadza. Teraz będziemy mogli też uczyć, pokazując dane – mówiła nam wczoraj Iwona Buchmiet, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego. W czasie pierwszej godziny lekcyjnej przy sali sportowej odbywało się montowanie jednego z kilku mierników jakości powietrza.

Gdzie staną mierniki powietrza?

Co będą mierzyły mierniki?

Gdzie będzie można sprawdzić dane mierników?

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.