(dab), (olis)

Takiej szkoły nie ma chyba nigdzie w województwie

(dab), (olis)

Obok gimnazjum w Przytocznej stanęła najnowocześniejsza szkoła w powiecie, a być może nawet w całym regionie. Teraz trzeba ją porządnie wyposażyć.

- Światłowody we wszystkich klasach, przestronne i jasne pomieszczenia oraz nowoczesny system wentylacji i ogrzewania - w takich warunkach będą zdobywać wiedzę uczniowie podstawówki.

W szkole będzie się uczyło 360 dzieci z Przytocznej i pobliskich wsi. Będą one korzystały z 15 sal lekcyjnych, w tym czterech do indywidualnego nauczania. Za budynek o powierzchni 3 tys. mkw. gmina zapłaciła 6,4 mln zł. Ale z własnego budżetu wyłożyła tylko 800 tys. zł. Reszta - co podkreśla wójt Bartłomiej Kucharyk - to rządowa dotacja. Wyniosła ona aż 5,8 mln. zł.

- Hol jest na tyle duży, że będą w nim organizowane szkolne uroczystości - mówi z dumą wójt Kucharyk, pokazując nam podstawówkę.

Teraz czas na drugi etap inwestycji, czyli wyposażenie szkoły w sprzęty i pomoce dydaktyczne, w tym urządzenie pracowni matematycznej, fizycznej oraz biologicznej. Chodzi m.in. o komputery, specjalistyczne przyrządy do badań i eksperymentów naukowych, tablice interaktywne czy telewizory. Ich koszt oszacowano na 310 tys. zł, ale gmina liczy na 280 tys. zł dotacji. Wnioski już zostały złożone w urzędzie marszałkowskim. Decyzja powinna zapaść w czerwcu, dlatego pracownie powinny być gotowe pod koniec wakacji.

(dab), (olis)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.