Czesław Wachnik

Tam znajdziesz pracę

Czesław Wachnik

Na terenie strefy pojawiają się nowe firmy, w tym z dalekich Indii. W kolejce czekają jeszcze spółki z Danii, Niemiec i kilka z Polski.

Coraz więcej firm chce inwestować zarówno w Strefie Aktywności Gospodarczej jak też na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego w Nowym Kisielinie. Tylko w ostatnich kilkunastu dniach są to trzy firmy, zarówno polskie jak też zagraniczne. Niewątpliwą ciekawostką jest spółka z Indii o nazwie Radon, która w strefie aktywności kupiła trzy działki o łącznej powierzchni ponad 6 arów. To na niej ma stanąć hala o powierzchni 3 tys. mkw. w której pracę znajdzie około 30 osób. Radon zajmuje się drukami wielkoforma-towymi, zabudową obiektów handlowych i wystawowych, usługami w zakresie druku 3D, aranżacją a nawet obróbką drewna. Spółka deklaruje, że jeszcze w tym roku rozpocznie działalność w Zielonej Górze, a do zimy ma stanąć hala produkcyjna.

Na razie niewiele możemy powiedzieć o firmie z Niemiec, która chce przenieść część produkcji do Zielonej Góry. Wiemy tylko, że zajmuje się m.in. produkcją luksusowych mebli, chociażby łóżek. W tym celu kupiła 2 ha ziemi na terenie parku przemysłowego. Także w tym przypadku firma chce uruchomić produkcję jeszcze w tym roku. Dlatego jeszcze przed wakacjami ma się rozpocząć budowa hali. Spółka deklaruje, że gotowa jest zatrudnić nawet 150 osób. Będą to głównie szwaczki, tapicerzy i krawcowe. Ale też pracownicy magazynów, handlowcy itp. Do Zielonej Góry, a konkretnie do strefy przemysłowej zamierza trafić spółka z Poznania. Jest ona producentem m.in. nowoczesnych paneli budowlanych, które pochłaniają energię słoneczną i przetwarzają ją na ciepło, którym są ogrzewane pomieszczenia.


Budowa budynku e-obuwie zbliża się do końca. Już niebawem będzie tu pracowało około 300 osób. Wielu z nich po raz pierwszy

Firma kupiła 3 ha ziemi i też deklaruje, że hala produkcyjna powstanie do końca 2016 roku. Wtedy zatrudnienie znajdzie około 70 osób. Maja to być fachowcy z branży budowlanej i metalowej. Na dziś są to inwestorzy, którzy podjęli decyzję. Ale jednocześnie Urząd Miasta w Zielonej Górze rozmawia i negocjuje z pięcioma firmami, które są zainteresowane rozpoczęciem produkcji w strefie w Nowym Kisielinie. Wśród nich jest spółka z Danii, z branży budowlanej i Niemiec, specjalizująca się w produkcji skomplikowanych wyrobów z metalu. Pozostałe firmy są polskie. O tym, kiedy zakończą się rozmowy w sprawie ewentualnego ich inwestowania w Zielonej Górze powinniśmy dowiedzieć się niebawem. Przypomnijmy też, że jeszcze w maju swoją nową siedzibę odda do użytku spółka e-obuwie. Ma tam znaleźć zatrudnienie około 300 osób, z których ponad połowa zostanie dopiero przyjęta. Co ciekawe, e-obuwie dokupiło dodatkowo działkę o pow. 1 ha, bo chce dalej się rozwijać. Na terenie strefy są też takie firmy jak Darstal, BWK Logistic oraz Ekoenergetyka, która zaczynała działalność w inkubatorze.

Wiceprezydent Dariusz Lesicki przekonuje, że jeśli obecnie prowadzone i zapowiadane rozmowy zakończa się sukcesem, to już w tym roku, a najpóźniej w przyszłym cały obszar strefy będzie zapełniony firmami. a ą

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.