Targi pracy i edukacji odbyły sie w trzech największych miastach regionu. Na co dzisiaj liczy młodzież i czego oczekują pracodawcy?

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Targi pracy i edukacji odbyły sie w trzech największych miastach regionu. Na co dzisiaj liczy młodzież i czego oczekują pracodawcy?

Edward Gurban

Firmy ścigają się o pracowników, a szkoły o uczniów. Dzisiaj te poszukiwania coraz częściej obie strony prowadzą razem. Nawiązaniu znajomości służą targi pracy i edukacji i bliższa współpraca zakładów i szkół.

Wczoraj odbyły się IV Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji. Zaprezentowało się ponad 50 wystawców. Były stoiska szkół, uczelni, urzędu pracy i wielu przedsiębiorstw. Również policja, straż pożarna i wojsko potrzebują do pracy w służbach. To była okazja dla Alana Zabawskiego z Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli, który już wie, że zdecyduje się na „mundu-rówkę”, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych „Spożyw-czak” albo „Elektryk”. - Chciałbym w przyszłości zostać zawodowym żołnierzem. Wtedy by się zarobiło, np. ze cztery tysiące złotych – ujawnia plany uczeń.

Zbliża się czas ważnych wyborów. Zielona Góra, Gorzów Wlkp. i Nowa Sól. W każdym mieście odbyły się targi pracy

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.